شمانیوز
شما نیوز

کیش در سکوی سوم مسابقه ترامپولین امیدهای جهان ایستاد

۲ ترامپولیست کیش در اولین حضور خود در رقابت های مجازی ترامپولین کاپ امیدهای جهان ۲ مقام سوم را از آن خود کردند.

آریا اخوان در رده سنی ۱۱ تا ۱۲ سال و پادرا باژرنگ در گروه سنی هفت تا هشت  سال ۲ ورزشکار فعال در جزیره کیش هستند که توانستند مقام های شوم گروه‌های سنی خود را کسب کنند.

ماهان باژرنگ به عنوان مربی وظیفه هدایت تیم  ترامپولین کیش  را در این مسابقات برعهده داشت.

مسابقه مجازی ترامپولین کاپ ۲۰۲۱ امیدهای جهان به مدت هفت روز از ۱۶ تا ۲۱ فروردین سال جاری مصادف با پنج تا ۱۱ آوریل  با حضور تیم های ۲۱ کشور صاحب نام ترامپولین دنیا برگزار شد.

در این مسابقه ۶۰ نفر از کشورهای روسیه، آمریکا، آلمان، برزیل، مکزیک، یونان،آفریقای جنوبی، آذربایجان، آرژانتین، استرالیا، کلمبیا، اسپانیا، فنلاند، مقدونیه، ایتالیا، اتریش، پرتغال، کانادا، استونی و ایران حضور داشتند.

ترامپولین یکی از رشته‌های ورزش ژیمناستیک است که بر روی تشک فنری برگزار می‌شود و ورزشکاران با انجام پرش و حرکات نمایشی (پشتک و وارو) امتیاز کسب می‌کنند.

هم اکنون ۳۸ رشته ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است.

در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

 

ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied