شمانیوز

ارز رمزنگاری شده مبتنی بر مم ، Dogecoin روز سه شنبه پس از رسیدن به بالاترین رکورد در یک جلسه وحشی ، که حامیان این رمز را در نظر می گرفت ، به عنوان طعنه استفاده می کردند از هشتگ ها برای سوختن یک تجمع استفاده می کرد

به گزارش شمانیوز : Dogecoin در نهایت با افت 15.4٪ به 0.33 دلار آمریکا رسید ، اما در طول جلسه که به بالاترین رکورد رسید ، ارزش بازار آن به بیش از 50 میلیارد دلار رسید. طبق coinmarketcap.com ، پس از رکود ، سقف بازار آن تقریباً 45 میلیارد دلار کاهش یافت.

 

برای مقایسه ، بیت کوین بسیار محبوب محبوبیت بازار بیش از 1 تریلیون دلار است.

 

طرفداران Dogecoin از هشتگ #DogeDay و # DogeDay420 برای ارسال الگوهای رفتاری ، پیام و فیلم در توییتر ، Reddit و TikTok ، با اشاره به تعطیلات غیررسمی 20 آوریل برای جشن حشیش که با دود و مهمانی های خیابانی مشخص شده است ، استفاده کردند.

 

یکی از آنها نوشت: "GIMME THO DOGECOIN LAMBO !!! #DogeDay" ، با اشاره به اتومبیل اسپرت لامبورگینی که در فرهنگ رمزنگاری محبوب است.

 

با افزایش 8000 درصدی قیمت در سال جاری ، Dogecoin ، که به عنوان انتقادی طنزآمیز از دیوانه ارزهای رمزنگاری سال 2013 آغاز شده ، از ارزهای رمزپایه پرکاربرد مانند Litecoin و مختصر Tether پیشی گرفته و به ششمین سکه بزرگ تبدیل شده است.

 

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار در پلت فرم معاملات آنلاین FX OANDA ، گفت: "اشتیاق فعلی خرده فروشی احتمالاً به طور کامل از Dogecoin دست نخواهد کشید" ، اما او پیش بینی "فروش واکنش رویداد" را برای ارز رمزپایه کرد.

 

در آرم Dogecoin یک سگ Shiba Inu در مرکز این الگو وجود دارد. می توان آن را در صرافی های رمزنگاری و محبوب ترین برنامه های اصلی تجارت معامله کرد.

 

به گفته CoinMarketCap ، دیانا بیگس ، مدیرعامل شرکت رمزنگاری Valor ، گفت: "Dogecoin در هفته گذشته بیش از 5 برابر افزایش یافت و به 0.42 دلار رسید."

 

بیگز افزود: "یک سکه الگوی رفتاری که به عنوان شوخی برای پذیرندگان رمزنگاری اولیه ایجاد شده است ، جامعه آنها این نوع چیز را سرگرم کننده دانست ، اکنون نسل جدیدی از سرمایه گذاران خرده فروشی است که میم ها برای آنها زبان مادری است."

 

download (3)

 

صعود Dogecoin در هنگام افزایش تجارت آنلاین سهام و رمزنگاری توسط سرمایه گذاران خرده فروشی صورت گرفت که به دلیل همه گیری COVID-19 با پول نقد اضافی در خانه گیر کرده بودند. سکه رشد چندانی در استفاده برای پرداخت ها یا تجارت نداشته است.

 

رونق استفاده از برنامه های معاملاتی آنلاین مانند Robinhood همچنین به تجمع رسانه های اجتماعی در سهام GameStop Corp در سال جاری دامن زد که سرمایه گذاران خرده فروشی را در برابر صندوق های تامینی قرار داد.

 

آجیت تریپاتی ، رئیس مشاغل نهادی در راه اندازی امور مالی غیرمتمرکز Aave ، گفت: "این همان گسترش پدیده ای است که باعث شده سهام Tesla فراتر از اصول اساسی و اخیراً به فشار کوتاه GME (GameStop) ارزیابی شود."

 

مانند سایر ارزهای رمزپایه ، قیمت Dogecoin به شدت تحت تأثیر کاربران شبکه های اجتماعی از جمله رئیس تسلا ، ایلان ماسک ، قرار دارد که توییت های وی در این ارز رمزپایه در ماه فوریه قیمت خود را بیش از 60 درصد افزایش داد.

 

Dogecoin در حال حاضر 16.7٪ احتمال ضمنی ارزش بیش از 1 دلار در پایان سال 2021 دارد ، با توجه به تجمع شرط بندی US-Bookies.com ، یک پیشرفت قابل توجه نسبت به اوایل این ماه ، که فقط 2.9٪ شانس داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied