شمانیوز
شما نیوز

یارانه بعدی کی واریز می شود ؟ پیگیری حقوق مستمری بگیران در اردیبهشت ماه

جزئیات دریافتی بازنشستگان سهام داران عدالت و یارانه بگیران را در این صفحه می خوانید .

به گزارش شمانیوز : یارانه معیشتی اخر هفته اینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود . اما بسیاری از مستمری بگیران هنوز منتظر دریافت حقوق خود هستند . سود سهام عدالت نیز که قرار بود در اسفند سال گذشته پرداخت شود هنوز بلاتکلیف است در ادامه جزئیات این موارد را می خوانید .... 

 

 

 

 

یارانه معیشتی بنزین

این یارانه قطعی‌ترین واریزی است که مشمولان آن می‌توانند منتظر آن باشند. طبق زمان‌بندی سازمان برنامه‌وبودجه باید در روز پنجشنبه آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز ‌شود.

مبلغ آن متناسب با تعداد اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است و ۶۰ میلیون نفر آن را دریافت می‌کنند.

 

 

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 

با این که باید تا روز ۳۱ فروردین حقوق تمام بازنشستگان تامین اجتماعی واریز می‌شد اما اینطور نشده و برخی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران منتظر دریافت حقوق خود هستند.

سازمان تامین اجتماعی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفته که به خاطر اعمال افزایش حقوق‌های مجدد و احکام جدید مستمری‌بگیران مابین سازمان تامین اجتماعی با بانک رفاه مشکل تامین مالی به وجود آمده است که باعث شده حقوق گروه‌هایی از بازنشستگان واریز نشود.

همچنین این موضوع باعث شده که حتی حقوق کارمندان نیز با تاخیر واریز شود. اما آنطور که گفته شده ابن واریزی‌ها در تا چند روز آینده انجام می‌شود.

جزئیات بیشتر در این باره را در لینک «چرا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشد؟» بخوانید.

 

سود سهام عدالت

سود سهام عدالت باید نهایتا در اسفند به حساب سهامداران واریز می‌شد اما فقط ۵۰ درصد اول آن در روزهای پایانی سال پرداخت شد.

 

همچنین قرار بود ۵۰ درصد دوم تا قبل از ماه رمضان واریز شود، ۱۰ روز از این ماه می‌گذرد و هنوز خبری از سود سهام نیست.

 

 

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: براساس صحبت‌های انجام شده قرار بر این است تا براساس تعاملات صورت گرفته، مرحله دوم سود در ماه مبارک رمضان به حساب افراد واریز شود.

یعنی مسئولان بورسی تا ۲۰ روز دیگر فرصت دارند که این سود را برای بیش از ۴۵ میلیون نفر واریز کنند.

 

 

کارت سهام عدالت

این وام قرار بوده در اردیبهشت ماه در بیشتر بانک‌ها قابل دسترس باشد. طبق این طرح دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ سهمی را از سبد سهامشان نفروخته باشند می‌توانند ۵۰ درصد ارزش آن کارت اعتباری دریافت کنند.

اگر گیرندگان این وام  را در پنج ماه اول بازپرداخت کنند هیچ گونه سودی به آن تعلق نمی‌گیرد اما بعد از آن به وام با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه تبدیل می‌شود.

مبلغ آن نیز برای سهام یک میلیونی معادل ۱۰٫۵ میلیون تومان و برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی معادل ۵٫۵ میلیون تومان است.

جزئیات بیشتر در این باره را در لینک «اقساط و سود وام سهام عدالت چقدر است؟» بخوانید.

 

 

پول فروش سهام عدالت

سهامداران برای دریافت پول حاصل از فروش سهامشان بیش از هشت ماه است که انتظار می‌کشند و این سوال را دارند که چرا سهام فروخته نمی‌شود؟

تنها جواب مسئولان به سوال مردم این بوده که باید وضعیت بازار سرمایه خوب شود تا سهام عدالت به فروش برسد.

به تازگی نیز سخنگوی سازمان بورس گفته است: فروش سهام عدالت منوط به ثبات بازار و توسعه ظرفیت‌های لازم است و باید راهکاریی ارایه شود که فشاری به بازار سرمایه وارد نکند.

بنابراین احتمال فروش سهام عدالت و واریز پول آن در این ماه کم است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • بهمنی باجگیران

    من تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی شهرستان قوچان هستم هنوزحقوق فروردین1400 رادریافت نکردم.باید بااین وضعیت بحرانی چیکارکنم.ماستجرهم هستم.لطفاپیگیرباشید.ممنون.