شمانیوز

در این مطلب به بررسی جزئیات معامله با رمز ارزها می پردازیم .

به گزارش شمانیوز : امروزه در بسیاری از کشور های جهان با رمز ارز ها مبادله و تجارت انجام می دهند . بسیاری از کشور ها ارز های دیجیتال را به رسمیت شناخته و در معاملات خود از ان استفاده می کنند . در ایران نیز چند آگهی جالب در این خصوص منتشر شده است . اما این سوال ایجاد می شود که آیا این معامله ها در ایران قانونی است یا خیر ؟ 

 

 

 

آیا با بیت کوین می توان در ایران خودرو خرید ؟ 

معاوضه با بیت کوین به بازار خودرو هم سرایت کرده است. نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران می‌گوید: معاوضه خودرو با بیت کوین غیرقانونی است.

بعد از معاوضه ویلاهای لاکچری با بیت‌کوین حالا نوبت به معاوضه خودرو با بیت کوین رسیده است. نمونه آن آگهی معاوضه ۲۰۶ با بیت کوین  در شهر مشهد است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو به تجارت‌نیوز گفت: دولت اعلام کرده است که هر گونه خرید و فروش یا معاوضه کالا با ارزهای دیجیتال غیرقانونی است. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم خودروی خود را با ارزهای دیجیتال معاوضه نکنند.

نعمت الله کاشانی نسب معتقد است: معاوضه خودرو با بیت کوین غیرقانونی است و چنانچه بعد از معامله خریدار یا فروشنده نسبت به دریافت ارز دیجیتال متضرر شود، مقصر خود معامله‌کنندگان هستند.

این در حالی است که ماه گذشته تسلا موتورز، شرکت خودروسازی آمریکایی از استفاده بیت‌کوین برای خرید خودروهای گران قیمت خبر داده بود.

 

206

 

قیمت خودرو گران می‌شود؟

با وجود تمدید تعطیلی‌ها تا هفته آینده آیا قیمت خودرو تغییری می‌کند؟ نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو پاسخ داد: بازارها تعطیل است. در دو هفته گذشته هیچ خرید و فروشی انجام نشده است. پیش‌بینی ما این است که در هفته اول اردیبهشت قیمت خودرو تغییری نمی‌کند.

به گفته کاشانی‌نسب، این روزها دغدغه مردم این است که چطور از کرونا جان سالم به در برند. بنابراین کسی خودرو نمی‌خرد.

 

 

* بروز ترین اخبار رمز ارز ها را در صفحه ارز دیجیتال شمانیوز می خوانید ..... 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied