شمانیوز
شما نیوز

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تضمینی ندارد

ارز دیجیتال که این روز ها سروصدا کرده است با یک چالش جدید در برخی کشور ها مواجه شده است .

به گزارش شمانیوز : بازار ارز دیجیتال در ایران نیز به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است . این بازار اما سختی ها و نوسانات خاص خودش را نیز دارد . خبر هایی عجیب در کشور های آسیایی و نحوه برخورد دولت با ارزهای دیجیتال قابل توجه است . 

 

 

صرافی های ارز دیجیتال تعطیل شد ؟ 

مدیر کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی گفت: هر کسی که وارد معاملات ارزهای دیجیتالی می‌شود، خودش باید مسیولیت همه چیز را قبول کند.

 اون سونگ سو، مدیر کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی با اشاره به اینکه هیچ‌کدام از صرافی‌های ارزهای دیجیتالی فعال در این کشور تاکنون درخواستی برای اخذ مجوز از این نهاد برای فعالیت در کره اخذ نکرده‌اند، هشدار داد قانون برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه ارزهای دیجیتالی به زودی اجرایی می‌شود و احتمال تعطیلی این صرافی‌ها تا ماه سپتامبر وجود دارد.

سال گذشته کره جنوبی قوانین مبارزه با پولشویی و گزارش‌دهی صورت‌های مالی را به روزرسانی کرد که بخش بزرگ این بروزرسانی مربوط به فعالیت‌های مالی در حوزه ارزهای دیجیتالی بوده است. دولت کره جنوبی پیشتر در بیانیه‌ای به کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتالی مهلت داده بود که در بازه زمانی آوریل تا سپتامبر نسبت به اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌ربط اقدام کنند.

به گفته سو، بیش از ۲۰۰ صرافی ارزهای دیجیتالی در کره جنوبی مشغول فعالیت هستند که امکان تعطیلی همه آنها وجود دارد. این مقام ارشد کره جنوبی با ابراز نگرانی از امنیت کاربران در حوزه ارزهای دیجیتالی گفت: در شرایط فعلی محافظت از منافع معامله‌گران کار خیلی دشواری است. آنها باید بداند که دولت هیچ مسیولیتی در قبال کلاهبرداری از آنان یا جعل تراکنش‌ها قبول نمی‌کند. هر کسی که وارد معاملات می‌شود خودش باید مسیولیت همه چیز را قبول کند.

 

 

* اخبار روز رمز ارز ها را در بازار ارز دیجیتال شمانیوز بخوانید .......... 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied