شمانیوز

در بسیاری از مکان ها به دلیل هزینه بر بودن تعویض و بروز رسانی سخت افزارها و زیر ساخت های خود، تمایل به استفاده از همان وسایل قدیمی خود را دارند و با توجه به اینکه امروزه بیشتر از فیبر نوری به منظور زیرساخت تبادل اطلاعات استفاده می شود نیاز است تا مبدلی کار تبدیل سیگنال ها را انجام دهد.

در بسیاری از مکان ها به دلیل هزینه بر بودن تعویض و بروز رسانی سخت افزارها و زیر ساخت های خود،  تمایل به استفاده از همان وسایل قدیمی خود را دارند و با توجه به اینکه امروزه بیشتر از فیبر نوری به منظور زیرساخت تبادل اطلاعات استفاده می شود نیاز است تا مبدلی کار تبدیل سیگنال ها را انجام دهد. یکی از این ابزارها مبدل سریال به فیبر نوری می باشد که به منظور تبدیل پروتکل، درایو Real Com و مدل های عملکردی TCP مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور خرید مبدل سریال به فیبر نوری در بازار شاهد مدل های مختلف به همراه کارایی و تجهیزات مختلف شبکه هستیم. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ویژگی های انواع مبدل سریال به فیبر نوریبپردازیم. اگر شما علاقه مند به مباحث شبکه های فیبر نوری و مبدل های مورد استفاده در این زمینه هستید می توانید در این مقاله اطلاعات خوبی را بدست آورید.

به منظور خرید مبدل سریال فیبر نوری، نیاز است تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید مطابق با نیاز و ساختار شبکه خود، خریدی به صرفه را انجام دهید. در ادامه ما چند نمونه از مبدل ها به همراه کاربرد مبدل سریال به فیبر نوری اشاره نموده ایم.

 

1- مبدل سریال itt-sr4783

مبدل فیبر نوری  itt-sr4783 مجهز به یک مدار رابط چندگانه است که می تواند از رابط سریال RS-232 یا RS-422/485 و فیبر چندحالته یا تک حالته پشتیبانی می نماید. مبدل های itt-sr4783 برای افزایش انتقال سریال تا 5 40 کیلومتر استفاده می شوند. مبدل itt-sr4783 می توانند به صورت سیگنال های RS-232 یا RS-422/485 پیکربندی شوند، اما هر دو بصورت همزمان امکان پذیر نمی باشد.

 

 

 

تشخیص خودکار سرعت انتقال

مبدل های itt-sr4783 می توانند به طور خودکار میزان سرعت انتقال را تشخیص دهند که یک ویژگی فوق العاده مناسب است. حتی اگر میزان اندازه گیری دستگاه نیز تغییر کند، سیگنال از طریق مبدل فیبر نوری بدون هیچگونه از دست دادن داده منتقل می شود.

 

عملیات حلقه

مبدل itt-sr4783 می توانند برای اتصال دستگاه های سریال به یک حلقه فیبر استفاده شوند. برای تشکیل حلقه، پورت TX یک itt-sr4783را به پورت RX مبدل همسایه متصل کنید. پس از تنظیم حلقه، به سادگی از کلیدهای DIP برای پیکربندی مبدل های itt-sr4783 برای حالت زنگ استفاده کنید. هنگامی که یک نود را منتقل می کنید، سیگنال به دور حلقه حرکت می کند تا اینکه دوباره به واحد فرستنده بازمیگردد، که سیگنال را بلوکه می نماید. با itt-sr4783 می توانید حلقه هایی تنظیم نمایید که محیط کلی آنها تا بیش از 100 کیلومتر نیز می تواند باشد.

 

کنترل خودکار جهت داده (ADDC)

ADDC یک راه حل اختراع شده برای جریان داده های سخت افزاری است که توسط MOXA برای مدیریت کنترل جهت داده RS-485 تهیه شده است. ADDC جهت داده های RS-485 را به طور خودکار کنترل می نماید و استفاده از تنظیم دستی سیگنال های را غیرضروری می نماید.

 

2- Flexpoint 232

از جمله امکانات این مبدل سریال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Flexpoint 232 یک مبدل سریال غیرهمزمان RS-232 به فیبر نوری می باشد.
  • پشتیبانی از سرعت تا 115200 باود.
  • مسافت شبکه را از طریق مبدل فیبر نوری تا 80 کیلومتر افزایش می دهد.
  • از اکثر رابط های پورت شبکه با انواع گسترده ای از انواع کابل و کانکتورهای پشتیبانی می نماید.
  • دارای سوئیچDTE/DCE  برای اتصال آسان به اکثر تجهیزات سریال.
  • پشتیبانی از سخت افزار کنترل جریان از طریق DTR، DCD، CTS، RTS، DSR
  • دارای قابلیت Loopback از راه دور برای تست فیبر نوری از راه دور
  • از نظر نرم افزاری کاملاً مستقل و بدون نیاز به نصب درایور مورد نیاز

 

توضیحات

Flexpoint 232 یک مبدل سریال به فیبر RS-232  است که اتصالات فیبری مطمئن و مقرون به صرفه ای را برای اتصالات سریال فراهم می کند.

رابط سریال RS-232 تا 115200 باود را پشتیبانی می کند و از RTS، CTS، DCD، DTR و DSR سخت افزار کنترل جریان پشتیبانی می نماید و سیگنال های Plug &Play با اکثر دستگاه های سریال را فراهم می آورد.

پورت فیبر در 850nm یا 1310nm کار می کند و دارای اتصالات SC، ST یا LC است. مدل فیبر چند حالته را تا مسافت 5 کیلومتر پشتیبانی می نماید و مدل تک حالته را تا 60 کیلومتر پشتیبانی می کند.

Flexpoint 232 برچسب های توضیحی را به همراه چراغ های LED برای نصب و نگهداری آسان در این زمینه ارائه می دهد. LED ها پاورهای قابل دسترس، حالت انتخاب DTE/DCE، وضعیت بازگشت فیبر نوری، فعالیت پورت و وضعیت پیوند را گزارش می دهند.

Flexpoint 232  دارای قابلیت Loopback از راه دور همراه با تست لینک فیبر نوری End-To-End از یک مکان فیزیکی می باشد.

ماژول های Flexpoint  را می توان با استفاده از سخت افزار نصب شده روی دیوار یا براکت های نصب شده روی ریل DIN نصب کرد. آنها همچنین می توانند در یک قفسه 5 ماژول یا در یک شاسی مجهز به 14 ماژول با چگالی بالا نصب نمود.

ماژول های Flexpoint که در یک قفسه با 5 ماژول نصب شده اند و یا به عنوان دستگاه های مستقل استفاده می شوند، را می توان توسط آداپتور برق AC به DC یا از طریق رابط شاسی 5VDC تغذیه نمود. مازول های مستقل همچنین می توانند با اتصال یک منبع تغذیه DC خارجی (18-60VDC) تغذیه می شوند. مازول های نصب شده در شاسی مجهز به منبع تغذیه 14 ماژول با هر ترکیبی از منبع تغذیه AC و DC استفاده می شوند، و از طریق شاسی 5VDC تغذیه می شوند.

مبدل سریال غیر مدیریتی Flexpoint به راحتی قابل استفاده هستند و اتصال فیبر قابل اطمینان را در شبکه های Enterprise و دولتی در سراسر جهان فراهم می کنند.

یک جفت ماژول Flexpoint 232 اتصال سریال بین PC و Terminal Server را فراهم می کند که امکان دسترسی به چندین دستگاه داده از طریق فیبر را فراهم می کند. از فیبر چند حالته یا تک حالته می توان استفاده کرد و پیوندهای فیبر را می توان با استفاده از فیبر تک حالته تا 60 کیلومتر گسترش داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied