شمانیوز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز جمعه 10 اردیبهشت را در این صفحه بخوانید .

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | جمعه 10 اردیبهشت | 1400/2/10

 

 

در حال بروزرسانی ....... 

 

 

 

سقوط طلا / پیش‌بینی قیمت طلا شنبه ۱۱ اردیبهشت

نرخ جهانی طلا یک روند نزولی به خود گرفته و با توجه به افزایش واکسیناسیون‌های کشورهای مختلف و کاهش نااطمینانی کرونا، بعید است این روند خیلی زود تغییر کند. از سوی دیگر در بازار داخل نیز قیمت دلار روندی نزولی به خود گرفته است. هر دو عامل در بازار طلای داخل به شکل کاهش قیمت خود را نشان داده است.

قیمت جهانی طلا به ۱۷۶۵ دلار در هر اونس رسیده است. نرخ جهانی طلا یک روند نزولی به خود گرفته و با توجه به افزایش واکسیناسیون‌های کشورهای مختلف و کاهش نااطمینانی کرونا، بعید است این روند خیلی زود تغییر کند.

از سوی دیگر در بازار داخل نیز قیمت دلار روندی نزولی به خود گرفته است و هر دو عامل در بازار طلای داخل به شکل کاهش قیمت خود را نشان داده است.

علاوه بر این، با شیوع کرونا، محدودیت‌ها همچنان پابرجاست و در هفته پیش‌رو نیز بازار طلا روند عادی ندارد.

درباره قیمت دلار طی هفته اخیر نرخ ارز به پایین‌ترین سطح سه ماه اخیر رسید و تا ۲۳۷۰۰ تومان ارزان شد.

در صرافی ملی نیز قیمت ارزان‌تر و معادل ۲۳۲۳۷ تومان است.

این کاهش قیمت دلار همزمان شده با دو اتفاق؛ یکی جدی‌تر شدن مذاکرات هسته‌ای و دیگر تداوم محدودیت‌های کرونا که هر دو عواملی برای کاهش تقاضا در این بازار بوده‌اند.

طبق آخرین اخبار هر دو عامل نیز فعلا وجود دارند و به عنوان عوامل اصلی تغییرات بازار ارز هستند. با این روند به نظر می‌رسد شنبه نیز بازار ارز روند روز پنجشنبه را ادامه دهد.

اگر این چنین باشد با توجه به روند نزولی نرخ جهانی طلا و نرخ داخلی قیمت دلار، قیمت طلا نیز همچنان روندی مشابه روز پنجشنبه خواهد داشت.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۹ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان در بازار طلا و سکه شده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۸۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد. نیم‌سکه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بوده است.

 

 

کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو دیروز ۱۴۰۰/۲/10

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی و بر خلاف ثبات نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به نُه میلیون و ۹۴۷ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازارهای جهانی با ۰٫۳۲ درصد کاهش به ۱۷۷۵ دلار رسید.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ساعت ۱۸، با ۱ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۳،۲۳۸ هزار تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳ هزار و ۲۳۷ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۷۷۷ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ساعت ۱۸، با ۷ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷،۹۷۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷ هزار و ۹۷۷ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۴۲۳ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم نُه میلیون و ۷۹۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید نُه میلیون و ۹۴۷ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۸۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied