شمانیوز
شما نیوز

علی جدی در گفتگو با شمانیوز مطرح کرد؛

اقدامات 3 گانه کمیسیون صنایع در حمایت از صنعت فولاد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس سه دستورکار این کمیسیون را برای حمایت از صنعت فولاد تشریح کرد و گفت حذف واسطه‌ها، شفافیت و کمک به تکمیل زنجیره فولاد سه اقدامی است که کمیسیون صنایع انجام خواهد داد.

علی جدی، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره اقدامات مجلس در حوزه حمایت از صنایع استراتژیک مانند فولاد اظهار داشت: در خصوص حمایت از صنایع فولادی بحث‌های زیادی در کمیسیون صنایع داشته‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم تا زمانی‌که در صنعت فولاد واسطه‌ها وجود دارند، بازار فولاد از ثبات خارج خواهد شد.

ضرورت بازارگردانی بازار فولاد توسط صنایع فولادی

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان فولاد باید بازارگردان بازار فولاد باشند، گفت: یکی از مواردی که کمیسیون صنایع به دنبال آن است، موضوع بازارگردانی بازار فولاد توسط خود شرکت‌های تولیدکننده فولاد است تا از طریق هم دست دلالان از بازار فولاد کوتاه شود و هم این بازار رنگ آرامش را به خود ببیند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شفافیت را یکی دیگر از طرح‌های کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد که به صراحت درصدد اجرای آن در صنایع استراتژیک مانند صنایع فولادی است.

اعطای تسهیلات به صنایع فولادی با هدف تکمیل زنجیره فولاد

جدی معتقد است؛ باید به صاحبان صنایع فولاد کمک کرد و ظرفیت‌هایی را ایجاد کنیم که بتوانند زنجیره را تکمیل کنند و در این راستا اگر تسهیلاتی لازم است باید به آنها تعلق گیرد یا اینکه اگر موانعی وجود دارد، این موانع هم برطرف شود.

او نگاه مجلس به حمایت از صنایع استراتژیک را انقلابی توصیف کرد و گفت: البته نگاه انقلابی به این معنا نیست که بخواهیم همه چیز را زیر و رو کنیم، بلکه منظور ما از نگاه انقلابی این است با کسی تعارف نخواهیم داشت و مرعوب رانت‌ها نخواهیم شد و تحت تأثیر جریانات قوی مالی در صنایع استراتژیک به خصوص صنعت فولاد قرار نخواهیم گرفت.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: صنعت فولاد گردش مالی فوق‌العاده بالایی دارد و کارتل‌های اقتصادی هم در آن دخیل هستند ولی تحت تأثیر آنها قرار نخواهیم گرفت.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied