شمانیوز
شما نیوز

امکان جدید برای سرمایه گذاری در بانک مسکن فراهم شد؛

آغاز فروش 41 هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده مدت دار در بانک مسکن

بانک مسکن فروش 41 هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله با نرخ سود علی الحساب 18 درصد را آغاز کرد.

به گزارش شمانیوز ، بانک مسکن در ابلاغیه ای، از آغاز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله با نرخ سود علی الحساب 18 درصد سالانه و نرخ سود بازخرید 10 درصد سالانه را به تاریخ انتشار 20 اردیبهشت 1400 در دستور کار قرار داد.

بر این اساس، شعب بانک مسکن قادر خواهند بود، نسبت به فروش اولیه اوراق یاد شده از روز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 اقدام کنند.براساس دستورالعمل این موضوع، گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله منتشر شده به تاریخ 20 اردیبهشت ماه 1399 یکسال قبل متعلق به تمامی دارندگان این گواهی سپرده، که در تاریخ 20 اردیبهشت 1400 سررسید می شود به صورت سیستمی و اتوماتیک به گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله جدید تبدیل می شود.

به گزارش هیبنا، هدف اولیه از انتشار بالغ بر41 هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله، در تاریخ بیستم اردیبهشت 1400، تمدید اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام یکساله منتشر شده در تاریخ بیستم اردیبهشت ماه 1399 است. از آنجا که این اوراق در تاریخ 20 اردیبهشت 1400 سررسید می شوند با انتشار اوراق جدید، امکان تمدید سرمایه گذاری از این طریق برای سرمایه گذاران در سال گذشته فراهم می شود.


بیشتربخوانید:سقف وام نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش یافت


 

آن دسته از دارندگان اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام که سال گذشته اقدام به سرمایه گذاری از این طریق کرده اند اما تمایلی به تمدید برای یکسال پیش رو ندارند، می توانند سرمایه خود را از طریق بازخرید و متعاقبا واریز به حساب دریافت کنند. این در حالی است که بانک مسکن با اخذ مجوز از بانک مرکزی امکان تمدید گواهی سپرده مدت دار سال گذشته را بدون نیز به مراجعه حضوری فراهم کرده است. بنابراین متقاضیان در صورت تمایل به تمدید اوراق گواهی سپرده مدت دار خود در سال قبل می توانند سرمایه گذاری خود را برای یکسال دیگر ادامه دهند.

مهمترین مزیت سرمایه گذری از طریق اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام مربوط به نرخ سود 18 درصدی آن است. هم اکنون این سپرده بهترین سپرده گذاری یکساله با بالاترین نرخ سود محسوب می شود. درحال حاضربا عنایت به نرخ سود 16 درصدی سایرسپرده ها با مدت زمان مشابه،گواهی سپرده نسبت به دیگر محصولات بانک دارای بازدهی مطلوب تری می باشد.

از این رو، سرمایه گذاران در این قالب می توانند در مدت زمان کمتر به نرخ سود بیشتری دست پیدا کنند. ضمن آنکه در پایان مدت زمان یکسال در حالیکه سود سرمایه گذاری به آن ها اختصاص یافته است اصل سرمایه نیز قابل وصول است. در صورت انتشار مجدد نیز، به صورت اتوماتیک امکان ادامه فرآیند سرمایه گذاری وجود دارد.

 

 

منبع: پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied