شمانیوز
شما نیوز

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با شمانیوز:

افزایش 9 درصدی قیمت خودرو موجب نارضایتی مردم شده است

الهویردی دهقانی گفت: افزایش 9 درصدی قیمت خودرو فقط موجب نارضایتی مردم شده و قطعاً دلسردی مردم را نسبت به شرایط در پی خواهد داشت.

الهویردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره افزایش قیمت خودرو و تأثیر آن بر میزان عرضه در بازار گفت: افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان کمکی به افزایش تولیدات و عرضه‌ها در بازار نخواهد کرد وقطعاً قیمت خودرو را به تعادل نخواهد رساند.

خودروسازان بدقولی کردند

وی افزود: متأسفانه خودروسازان ما به بهانه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا قیمت محصولاتشان را افزایش دهند. تا به امروز خودروسازان به تعهداتشان در بهبود کیفیت محصولاتشان و افزایش میزان فروش عمل نکرده‌اند و مردم هم واقعاً از این شرایط ناراضی هستند؛ چون با خود می‌گویند خودروهای ایرانی بیش از قیمت جهانی به فروش می‌رسد و با این مبلغ می‌توانند خودروهای خارجی به مراتب باکیفیت‌تر را خریداری کنند.

تأثیر قیمت دلار بر قیمت خودرو

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش قیمت دلار تأثیری در کاهش قیمت خودرو نخواهد گذاشت، تصریح کرد: زمانی‌که قیمت دلار 28 هزار تومان بود، خودروسازان به دنبال افزایش قیمت خودرو بودند و الان هم که قیمت ذلار کاهش یافته باز هم به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند! به‌‍جای اینکه مردم از خودروسازان گله‌مند باشند، این خودروسازان هستند که مدام شکایت می‌کنند و گله می‌کنند.

به گفته دهقانی، افزایش 9 درصدی قیمت خودرو فقط موجب نارضایتی مردم شده و قطعاً دلسردی مردم را نسبت به شرایط در پی خواهد داشت.

او معتقد است که انجمن حمایت از خودروسازان فقط به دنبال حمایت از خودروسازان است و هیچگاه به آنها نگفته که منافع مصرف‌کننده را هم در نظر بگیرند و به خاطر مصرف‌کننده هم که شده کمی کیفیت محصولاتشان را هم افزایش دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خودرو در بازار به خاطر نابرابری عرضه و تقاضاست؛ درصورتی‌که وقتی قیمت خودرو توسط کارخانه افزایش می‌یابد این انتظار وجود دارد که میزان عرضه هم افزایش یابد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied