شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل بانک کشاورزی خبرداد:

حمایت 5729میلیارد ریالی بانک کشاورزی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: براساس بند ب تبصره16 قانون بودجه، درسال های اخیر جریان پایدار تسهیلات قرض الحسنه با هدف اشتغال مددجویان کمیته امدادامام خمینی(ره) ایجاد شده است که در نوع خود بسیار اثربخش و کارساز بوده است.

 

به گزارش شمانیوز ، روح اله خدارحمی با اعلام مطلب فوق افزود: در سال های 1397و1398 نیز از محل اعتبار طرح توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری سهمیه مشخصی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص یافت و تسهیلات خوبی از این محل پرداخت شد.

وی در تشریح عملکرد بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: شعب این بانک در سال1399 از محل اعتبارات بند ب تبصره 16 قانون بودجه، تعداد 12هزار و 960 فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 5729 میلیارد ریال به مدد جویان معرفی شده از سوی کمیته امداد پرداخت کرده اند.


بیشتربخوانید:بانک کشاورزی حامی راه اندازی طرح بزرگ سورتینگ وسردخانه میوه ، صیفی جات و مواد پروتئینی در استان البرز


 

خدارحمی با بیان اینکه از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری مبلغ 10230 میلیارد ریال اعتبار در اختیار کمیته امداد قرار گرفته است اضافه کرد: تاپایان فروردین ماه سال جاری تعداد 22هزار و903 فقره تسهیلات به مبلغ 9310 میلیارد ریال توسط شعب بانک کشاورزی با نرخ سود 4 درصد (برای روستاهای مناطق مرزی) و 6درصد( برای روستاهای مناطق غیر مرزی) پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی درباره وضعیت تسهیلات تکلیفی سال جاری اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 65 هزار میلیارد ریال سهمیه اعتبارات قرض الحسنه به این بانک ابلاغ شده است که سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) از محل این اعتبارات مبلغ 11هزار میلیارد ریال است.

 

 

منبع:روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied