شمانیوز
شما نیوز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | شنبه 25 اردیبهشت | 1400/2/25

نرخ ارز دلار سکه طلا یورودر روز شنبه 25 اردیبهشت را در این صفحه مشاهده می کنید .

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | شنبه 25 اردیبهشت | 1400/2/25 

 

 

بیشتر بخوانید : نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | یکشنبه 26 اردیبهشت | 1400/2/26

  
 

 

 

 

آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۵ اردیبهشت

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت با ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، ۹۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز چقدر بود؟

 قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت با ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، ۹۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت با یک هزار تومان کاهش، ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

در روزهای انتهایی هفته، بازار طلا و رمزارزها در دو مسیر متفاوت حرکت کردند. ارزهای مهم دیجیتال ‌مانند بیت‌کوین و اتریوم پس از صحبت‌های ایلان ماسک عموما راه نزولی را در پیش گرفتند، حال آنکه طلا پس از افت روز پنج‌شنبه توانست مسیر صعودی خود را در روز جمعه احیا کند.

طلای جهانی روز جمعه را در‌ حوالی محدوده هزار و ۸۲۰ دلار آغاز کرد ولی خیلی زود توانست در مسیر صعودی قرار بگیرد و خود را تا محدوده هزار و ۸۳۰ دلار بالا ببرد. اظهارنظرهای تحلیلگران نشان می‌دهد که طلا هم‌چنان تحت‌تاثیر نگرانی‌های مربوط به آثار ویروس‌کرونا است.

به عنوان مثال، برداشت ژاپن از صندوق اضطراری خود برای انجام واکسیناسیون یکی از عواملی بود که خریداران طلا را افزایش داد. اقتصاد‌نیوز گزارش داده است که دست‌بردن به بودجه احتیاطی می‌تواند برای طلا نمادی از تزریق ذخایر به اقتصاد باشد. در کنار این، شیوع گونه‌های گسترش‌یافته کرونا می‌تواند خروج اقتصاد جهانی از رکود را دشوار کند، مساله‌ای که موجب می‌شود طلا به عنوان یک پناهگاه و دارایی امن همچنان مورد توجه معامله‌گران قرار بگیرد. البته طلا با وجود رشد روز جمعه در مقیاس هفتگی همچنان نزولی بود.

امید و ترس در بازار طلا

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی اندکی افزایش یافت؛ طلا که در محدوده هزار و ۸۲۰ دلار آغاز به‌کار کرده بود، تا ساعت۲۰ به وقت تهران در محدوده ۱۸۳۵تا۱۸۳۹دلار نوسان داشت. طلا برای اینکه روند هفتگی مثبتی را تجربه کند، نیاز خواهد داشت که بالای سطح هزار و ۸۴۰ دلار تثبیت شود. در واقع افزایش روز جمعه کافی نبود که روند هفتگی اونس طلا مثبت شود. استفن اینس، یکی از شرکای مدیریت در شرکت مدیریت دارایی SPI در این‌باره گفت: هنگامی که بازده اوراق قرضه بالاتر می‌رود و دلار قوی‌تر است، فضای مطلوبی برای افزایش قیمت طلا وجود ندارد.

 

 

 

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت با ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، ۹۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد پنجشنبه با ۱,۰۰۰ تومان کاهش، ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

دو سال قبل بود که ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود « از سال ۹۲ تا سال ۹۸ حدود دو هزار و ۲۵۰ واحد صنفی به مرحله ورشکستگی و تعطیلی رسیدند». ماجرایی که گویا سال گذشته و امسال هم تکرار شده.

محمدولی می‌گوید در پنج ماهه گذشته مجموعه‌ای از مشکلات از جمله اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده سبب شده که ۲۰۴ طلافروشی در شهر تهران تعطیل شوند و پروانه‌های کسب خود را ابطال کنند.

فروشندگان طلا می‌گویند نوسان زیاد قیمت طلا اجازه نمی‌دهد که مردم به راحتی طلا بخرند. به همین دلیل بخشی از طلافروشان نسبت به ادامه فعالیت در این رسته انصراف و پروانه کسب خود را باطل می‌کنند.

رئیس اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز گفت: علی رغم میل باطنی نوسان شدید قیمت‌ها اجازه نمی‌دهد خرید و فروش رونق بگیرد. اخیرا اشتیاق مردم برای خرید طلا کم شده است و از طرف دیگر افزایش هزینه تولید طلا باعث شده که خرید طلا برای طلافروشان هم مقرون به صرفه نباشد.

رشد کم‌رمق طلای جهانی

بهای اونس طلا در معاملات روز جمعه بازارجهانی افزایش کم‌ رمقی را شاهد بود، درحالی که روزهای گذشته مسیر صعودی را به سرعت می‌پیمود. اما در روزهای اخیر هفته از شتاب آن کاسته شد و هر اونس در معاملات روز جمعه (ساعت ۲۰ به وقت تهران) به ۱۸۳۸ دلار رسید. به گفته کارشناسان هنگامی که بازده اوراق قرضه بالاتر می‌رود و دلار قوی‌تر است، فضای مطلوبی برای افزایش قیمت طلا وجود ندارد.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد یک هفته اخیر در برابر سبدی از ارزهای رقیب قرار دارد و در مسیر ثبت رشد هفتگی است. از طرفی آمار اقتصادی که هفته جاری در آمریکا منتشر شد رشد بالاتر از حد انتظار قیمت‌های مصرفی و کاهش آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری به پایین‌ترین میزان ۱۴ ماه اخیر را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به رشد تورم و احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره را تقویت کرد.

صعود سکه به کانال ۱۰ میلیونی

قیمت طلا و سکه درسومین هفته اردیبهشت که مصادف با عید سعید فطر بود روند صعودی داشت و کانال قیمتی جدیدی را تجربه کرد. با جهش اونس طلای جهانی و رکوردهای صعودی این فلز گرانبها، همچنین کانال شکنی دلار در هفته گذشته شاهد افزایش شدید طلا و سکه بوده‌ایم. در کنار این دو مهم تقاضای به وجود آمده پس ازسه هفته غیر فعال بودن بازارطلا، به روند صعودی سکه سرعت بخشید و سبب شد این فلز زرد رنگ پس از یک ماه مجددا به کانال ۱۰ میلیونی بازگردد. به این ترتیب هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در آخرین روز معاملاتی هفته به قیمت ۱۰ میلیون و۶۰هزارتومان رسید و برای کل هفته ۹/ ۵ درصد رشد را به ثبت رساند. افزایش تقاضا و نرخ دلار سبب شد، از حباب سکه در روز‌های پایانی هفته کاسته شود و به رقم منطقی برسد.

 

 

 

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

اسکناس آمریکایی از سطح ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومانی عبور کرد. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

اسکناس آمریکایی از سطح ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومانی عبور کرد. افزایش قیمت دلار موجب شد که سکه بازان با جسارت بیشتری خریدهای خود را ادامه دهند. «اقتصاد نیوز» نیز در گزارشی عنوان کرده بود، در صورتی که دلار کمی افزایش قیمت را تجربه کند، فلز گران بهای داخلی فرصت شکست مرز ۱۰ میلیون تومانی را به دست خواهد آورد.

چرا دلار افزایشی شد؟

به گفته فعالان، افزایش قیمت دلار در روز چهارشنبه بیشتر وابسته به اخبار سیاسی و جوسازی های پیرامون آن بود. معامله گران در این روز بیشتر به انتشار خبرهایی تکیه کردند که احتمال طولانی شدن مذاکرات هسته ای را برجسته می کرد. در کنار این، جوسازی نوسان گیران پیرامون درگیری های منطقه ای موجب شده بود که تقاضای جدیدی به بازار وارد شود و قیمت دلار را تحریک کند.

از منظر فنی نیز روند افزایشی دلار طی روزهای گذشته موجب شده بود که معامله گران با اطمینان بیشتری خریدهای خود را کلید بزنند. برخی معامله گران باور دارند در صورتی که طی روزهای آتی و قبل از پایان اردیبهشت توافقی بر سر احیای توافق هسته‌ای صورت نگیرد،‌قیمت دلار رشد بیشتری را تجربه خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied