شمانیوز
شما نیوز

طغیانی در گفتگو با شمانیوز:

فرارهای مالیاتی 7 برابر بودجه عمرانی کشور است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بنا به برآورد سازمان امور مالیاتی، حدود 700 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که این رقم هفت برابر بودجه عمرانی کشور است.

مهدی طغیانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  شمانیوز، با بیان اینکه رقم فرار مالیاتی در ایران بسیار بالاست، گفت: بنا به برآورد خود سازمان امور مالیاتی کشور، حدود 700 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که این رقم هفت برابر بودجه عمرانی کشور است، البته کتمان مالیاتی هم داریم که بحث آن کاملاً جداست.

ضرورت اصلاح در پایانه‌های فروشگاهی

وی بیان کرد: به موجب قانون باید یک‌سری اصلاحاتی در نظام مالیاتی کشور اتفاق بیفتد؛ ازجمله این اصلاحات مربوط به قانون سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی است که اگر چنین اتفاقی رخ دهد قطعاً به شفافیت کسب‌وکارها و روشن شدن مبادلات اقتصادی کمک خواهد کرد. موعد اجرایی‌شدن این قانون اردیبهشت‌ماه سال جاری است که من فکر می‌کنم از جهت اجرا سازمان امور مالیاتی عقب باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه در اصلاح نظام مالیاتی کشور فرصت‌سوزی‌های بسیاری رخ داده و اصلاح آن را با تأخیر مواجه ساخته است.

طغیانی درباره اقدامات مجلس در راستای ممانعت از فرارهای مالیاتی گفت: در مجلس برخی از اقدامات مانند دریافت مالیات بر عایدی و تکمیل قانون سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی در حال انجام است که اگر این دو قانون اجرایی شود، بخش زیادی از فرارها و کتمان‌های مالیاتی را می‌توان برطرف ساخت و به شفافیت فعالیت‌های اقتصادی کمک بسیاری خواهد کرد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied