شمانیوز
شما نیوز

مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه اعلام کرد:

به ۳۷هزار بازنشسته و وظیفه‌بگیر کشوری در کرمانشاه خدمت رسانی شد

نخستین نشست شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای مدیران استان و با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی، مؤسسات و بانک های عامل تابعه و به میزبانی مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش شمانیوز:  کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، جلیل رحیمی صدر مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری در استان، تعداد بازنشستگان و موظفین تحت پوشش در استان کرمانشاه را ۳۷ هزار و ۳۵۶ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۸ هزار نفر از شاغلین دستگاه های اجرایی نیز مشترک صندوق بازنشستگی در استان کرمانشاه هستند.

رحیمی صدر حفظ کرامت انسانی بازنشستگان و ارتقاء و توسعه خدمات رفاهی بازنشستگان را از مهم ترین اهداف سازمانی مدیریت های صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد.

وی همچنین افزود: برقراری و پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین، انتقال حق بیمه از صندوق بازنشستگی کشوری به سایر صندوق ها و برعکس و پرداخت انواع تسهیلات رفاهی، اجرای بیمه تکمیلی درمان، ارائه بسته های رفاهی با عنوان طرح یاری، برقراری تورهای زیارتی و سیاحتی و خدمات گردشگری و برگزاری دوره های آموزشی از مهمترین خدمات صندوق بازنشستگی کشوری در استان کرمانشاه است.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به برنامه های وزارت رفاه در استان کرمانشاه و در راستای تحقق شعار سال، گفت: شعارهای سال که از سوی مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته تبیین می شد، بر محور تولید و مباحث اقتصادی بود و شعار امسال تکمیل کننده است که هم به پشتیابی از بخش تولید و هم بر رفع موانع تولید تاکید دارد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت کار در استان کرمانشاه با تأکید بر ضرورت تشکیل کمیته پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها در استان کرمانشاه، با حضور پر رنگ کلیه مدیران عضو شورای هماهنگی گفت: حل مشکلات بنگاه های اقتصادی آسیب دیده، حفظ فرصت های شغلی و صیانت از نیروی کار و کمک به توسعه اشتغال نیروهای جدید با استفاده از آموزش های مهارتی در بنگاه ها از مهمترین اولویت ها و محورهای کمیته پشتیبانی از تولید در سال جدید است.

وی در ادامه بر تسهیل تشکیل بنگاه های تعاونی و خصوصی، مانع زدایی از جریان تولید و کارآفرینی، برطرف کردن موانع پیش روی تولیدکنندگان و آسان سازی و روان سازی اجرای قوانین و مقررات حاکم بر کار و تولید، پرداخت تسهیلات ارزان به کارآفرینان و کارفرمایان، فراگیری آموزش های مهارتی و مهارت آموزی نیروهای کار، به عنوان الزامات اساسی برای تحقق شعار امسال تأکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیران عضو شورای هماهنگی ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد سال ۱۳۹۹ در حوزه های مربوطه، به تشریح برنامه های عملیاتی دستگاه های اجرایی خود در راستای تحقق شعار سال (تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها) پرداختند.

در پایان این نشست، با اهدای لوح تقدیری با امضای میرهادی قره رومیانی معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت رفاه از عملکرد اعضای شورای هماهنگی استان کرمانشاه تجلیل شد.

 

 

 

منبع:اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied