شمانیوز
شما نیوز

شمانیوز در گفتگو با داودی بررسی کرد؛

چرا طرح تأمین کالاهای اساسی اجرا نمی‌شود؟

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی چرایی عدم اجرای مصوبه تأمین کالاهای اساسی توسط دولت را تبیین کرد.

یوسف داوی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره چرایی عدم اجرای مصوبه طرح تأمین کالاهای اساسی توسط دولت از سال گذشته تا به امروز اظهار داشت: نخستین بار نیست که دولت مصوبات مجلس را اجرایی نمی‌کند و این اتفاق هم برای مصوبه طرح تأمین کالاهای اساسی به عنوان یکی از طرح‌های مهم مجلس برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه رخ داده است.

وی افزود: براساس قانون دولت باید پاسخگوی عدم اجرای مصوبه تأمین کالاهای اساسی باشد و مجلس حق دارد که دولت را بازخواست کند یا از دولت به خاطر تمرد از اجرای قانون شکایت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه دولت به مصوبات مجلس اهمیت نمی‌دهد اما ما پیگیر هستیم و اجازه نخواهیم داد که جایگاه و نقش قوه مقننه توسط دولت نادیده گرفته شود.

داودی معتقد است؛ راهکارهای قانونی بسیار را می‌شناسیم که دولت را موظف به اجرای قوانین خواهیم کرد. در سنوات گذشته هم تمرد دولت‌ها از قوانین مصوب بارها اتفاق افتاده و مجلس با ابزارهایی که در اختیار داشته نهایتاً دولت را موظف به تبعیت از قانون کرده است.

او گفت: معیشت مردم برای مجلس بسیار اهمیت دارد و ما از اجرای مصوبه‌ای که می‌تواند به معیشت مردم کمک کند، ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش شمانیوز؛ بر اساس مصوبه طرح تأمین کالاهای اساسی حدود ۶۰ میلیون از افراد جامعه ماهانه یارانه‌ای به منظور خرید کالاهای اساسی تعلق گرفته و از ابتدای شش ماه دوم سال ۹۹ این طرح قابل اجرا است. بر اساس این طرح هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوار (موضوع ردیف(۳۱) جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور)، این یارانه را دریافت خواهد کرد. این یارانه به صورت اعتبار نقدی در کارت سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

برای سه دهک اول که حقوق کمتر از حداقل حقوق مصوب می‌گیرند، ماهانه برای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان و برای سایر دهک‌ها ماهانه ۶۰ هزار تومان برای هر نفر به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied