شمانیوز
شما نیوز

مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت است

استاندار تهران اعلام کرد: باید منابع درآمدی مختلفی جایگزین درآمدهای نفتی شود که از این میان مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی برای دولت است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از رسانه مالیاتی ایران ، محسنی بندپی،استاندار تهران درنشستی با رئیس، معاونین و مدیران کل امورمالیاتی شهر واستان تهران، از تلاش و زحمات این مجموعه برای تحقق بیش از صد در صدی درآمدهای مالیاتی و مشارکت مردم در تسلیم اظهارنامه مالیاتی در سال 1399 تشکر و قدردانی کرد.

استاندار تهران، گفت:عملکرد مجموعه امور مالیاتی شهر و استان تهران در تامین درآمدهای استان موثر و بی نظیر بوده و مردم هم در این زمینه تمکین داوطلبانه خوبی را داشته اند.

وی با اشاره به تحریم ها و جنگ اقتصادی، خاطرنشان کرد: باید منابع درآمدی مختلفی جایگزین درآمدهای نفتی شود که از این میان مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی برای دولت بوده و نقش قابل ملاحظه ای در توسعه اقتصادی خواهد داشت.

استاندار تهران با بررسی نحوه وصول با اصول مالیات در امور مالیاتی شهر و استان تهران در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد: با توجه به گزارشات ارائه شده، چشم انداز روشنی در پیش روی این امور میباشد و استانداری تهران با تمام توان برای رسیدن به اهداف بالاتر و خدمت به مردم عزیزمان با مجموعه امور مالیاتی شهر و استان تهران همیاری و همکاری بیشتری خواهد کرد.

 در ادامه این نشست ، نوری ، رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران ، با ارائه گزارش عملکرد از اقدامات انجام شده ،گفت: تحقق بیش از صد درصدی مالیات(قریب به 107 درصد)، مرهون تلاش ها و زحمات بی وقفه کارکنان این امور و جهش در تمکین مودیان مالیاتی می باشد.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران وصول مطالبات معوق ،شناسایی منابع جدید و مبارزه با فرار مالیاتی را رمز این موفقیت عنوان کرد و افزود: برای سال جدید با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در جهت تولید،پشتیبانی ها ،مانع زدایی ها،  برنامه های جامع و عملیاتی طرح ریزی شده، که ان شاء الله به مدد خداوند کریم و همکاری و همیاری همکاران دلسوز به این اهداف که در مسیر اعتلای نظام اقتصادی کشور میباشد، دست خواهیم یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied