شمانیوز
شما نیوز

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خبر داد:

پرداخت یک هزار و ۱۷۰میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان کردستان

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خبر داد: بیش از یک هزار و ۱۷۰میلیارد ریال در سال 1399 به شهرداری ها و دهیاری های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سجودی، مدیرکل امور مالیاتی کردستان اعلام داشت: در سال 1399 بیش از یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات به شهرداری ها و دهیاری ها به منظور آبادانی ، توسعه و عمران شهرها و روستاها انجام می شود ، اظهار داشت : این مهم موجب تحقق عدالت اجتماعی ، توسعه اقتصادی و همچنین فرهنگ سازی مالیاتی می شود.

سجودی اضافه کرد : شهرداری های مرکزی سنندج با ۳۰۵ میلیارد ریال ، سقز ۱۲۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال ، مریوان ۱۰۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و شهرداری بانه هم با ۸۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بیشترین مبلغ را از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان افزود : سال گذشته به شهرداری های قروه ۵۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال ، کامیاران ۴۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال ، بیجار ۴۰ میلیارد ریال ، دهگلان ۲۰ میلیارد ریال ، دیواندره ۲۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال و به شهرداری سروآباد هم چهار میلیارد ریال از این محل پرداخت شده است.

سجودی یادآور شد : بیش از ۳۶۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال هم به حساب سایر نقاط شامل شهرهای کوچک ، روستاهای فاقد دهیاری و روستاهای دارای دهیاری در استان واریز شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied