شمانیوز
شما نیوز

یوسفیان در گفتگو با شمانیوز:

بدون امضای برجام بودجه با مشکل مواجه نمی‌شود

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم اینکه عده‌ای می‌گویند اگر برجام امضا نشود در تأمین منابع مالی بودجه با مشکل روبه‌رو خواهیم شد، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

عزت‌الله یوسفیان ملا، عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز اظهار داشت: علی‌رغم اینکه عده‌ای می‌گویند اگر برجام امضا نشود در تأمین منابع مالی بودجه با مشکل روبه‌رو خواهیم شد، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

درآمدهای متنوع دولت

وی افزود: در بودجه آنقدر دست دولت باز است که می‌تواند منابع درآمدی متنوعی داشته باشد. همچنین حداکثر تخصیص منابع درآمدی در اختیار دولت است که تقریباً همه آن را خرج نمی‌کند؛ یعنی با وجود اینکه دولت متعهد شده به یک کارخانه مبلغی را پرداخت کند اما در عمل چنین کاری را انجام نمی‌دهد و رقمی کمتر از آن را پرداخت می‌کند با اینکه برای پرداخت حقوق کارمندان پروژه‌های عمرانی متوقف می‌سازد تا حقوق کارمندان را پرداخت می‌کند و ادله دولت هم این است که پروژه‌های عمرانی زبان ندارند اعتراض کنند، اما کارمندان صدای اعتراضشان در خواهد آمد؛ لذا در این شرایط گاهی اوقات دولت با مازاد بودجه هم مواجه می‌شود.

عزت الله یوسفیان ملا :: خبرگزاری خانه ملت

راه‌های فرار در بودجه

نماینده مردم آمل در مجلس دهم خاطرنشان کرد: راه‌های فرار بسیاری برای دولت در بودجه وجود دارد که قطعاً با مشکل روبه‌رو نخواهد شد و تنها دولت زمانی با مشکل مواجه می‌شود که موظف باشد حتماً طبق ردیف‌های بودجه‌ای عمل کند، ولی الان این‌گونه نیست؛ بنابراین اینکه می‌گویند بدون برجام به مشکل خواهیم خورد، منطبق با واقعیت نیست.

یوسفیان درباره تنها مزیت برجام گفت: تنها مزیت برجام برای بودجه این است که می‌توانیم بیش از دو میلیون بشکه نفت صادر کنیم، اما قطعاً اگر نفت هم صادر نکنیم آنقدر تنوع صادرات محصولات و صنایع داریم که می‌توانیم خلأ نفت را در بودجه جبران کنیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied