شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی//

هر کدام از میزهای اداری چه کاربردی دارد؟

اکثر کارمندان، افراد شاغل، محصلان و محققان بیشتر ساعات روز را در پشت میز به سر می برند. پس میز یک وسیله مهم و ضروری به حساب می آید. روی میز می توانید کامپیوتر خود را قرار دهید و دفاتر و مدارک موردنیاز خود را نیز در کشوری آن بگذارید.

 

حتما می دانید که میز های اداری در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. ما در این مقاله به معرفی میز های اداری و کاربرد هریک می پردازیم تا در خرید میز اداری با آگاهی بیشتری تصمیم گیری کنید.

 

انواع میز های اداری و کاربرد آن ها

 

امروزه میزهای گوناگون و مدرنی متناسب با نوع شغل و نوع استفاده کاربر طراحی شده اند که انتخاب را برای شما راحت تر کرده اند.

بنابراین هنگام خرید این وسیله کاربردی شرایط کاری خود را در نظر بگیرید.

در ادامه با معرفی و شرح کاربرد انواع میز های اداری ما را همراهی کنید:

 

میز مدیریت

در سازمان های بزرگ، میز بزرگ اداری مدیریت قرار داده می شود که کشور های زیادی نیز دارد تا اسناد، مدارک و پرونده ها در آنجا قرار داده شود. میز مدیریت خود به دو شکل طراحی می شود:

میز مدیریت به شکل L که کشو های زیادی دارد و میز مدیریت به شکل U که فضای بیشتری را نسبت به میز ال شکل اشغال می کند.

 

 

13

 

 

میز‌ کامپیوتر

این میز در واقع همان میز مدیریت اما در ابعاد کوچک تر است که می توان روی آن کامپیوتر دسکتاپ گذاشت و به کشو‌های کوچکی هم برای گذاشتن مدارک و گاها محفظه‌ کیبورد مجهز می باشد. البته میز کامپیوتر نیز در دو سایز کوچک و کوچک تر طراحی می شود. این نوع میز ها برای کارمندان شرکت ها یا دفاتر کوچک مناسب است.

پیشنهاد می شود میزهای کامپیوتر را از جنس چوب یا MDF انتخاب کنید زیرا چوب می تواند تشعشعات مضر کامپیوتر را جذب کند. در نتیجه میز چوبی گزینه بهتری از لحاظ سلامت عمومی پرسنل خواهد بود.

 

11

 

میز u شکل

 

 

این میز دارای سه سطح است:

میز اصلی

یک پل

یک قفسه

این مدل میز‌ها غالبا در سایز بزرگتری تولید می شوند و بیشتر برای افرادی که به فضای کاری بیشتری نیاز دارند و چند وظیفه ای هستند، کاربردی است. این میز‌ها به جای بیشتری برای آرشیو کردن مدارک و گذاشتن دیگر لوازم کاری مجهز شده اند.

 

 

14

میز‌ ایستاده و تنظیم شدنی

کاربری که زیادی پشت میز کار می کند بهتر است این میز را انتخاب کند چراکه می تواند هرازگاهی میز را طوری تنظیم کند که بین نشستن و ایستادن تنوع ایجاد شود و به پشت، کمر و ستون فقرات فشار وارد نشود و ناراحتی جسمی و روحی برای فرد پیش نیاید.

بنابراین کارمندان با این میز با احساس راحتی بیشتر کار می کنند.

 

15

 

 

 

میز کابینی یا میز کار تیمی

این نوع میز سطحی گسترده دارد که با پارتیشن ‌ها از هم جدا شده اند. به شرکت هایی که کارکنان زیادی دارند یا گروه پشتیبانی هستند این نوع میز پیشنهاد می شود.

 

 

 

میز‌ ساده

این میز برای نویسندگی، گذاشتن لپ تاپ، کاغذ و نوشت افزار کفایت می کند و جای کمی هم اشغال می کند.

 

 

 

میز‌ گوشه ‌ای

مناسب ترین میز برای فضا های کوچک، میز کنجی است. اساسی ترین امتیاز مثبت این نوع میز ها، ایجاد فضای اضافی برای پا‌ها است.

 

 

میز مبلی

این نوع میز ها کنار مبلمان قرار می گیرند. کسانی که کار در خانه انجام می دهند و از طرفی فضای کوچکی دارند می توانند از این نوع میز استفاده کنند. میز مبلی سطح صافی دارد و دارای یک یا چند پایه است و برای قرار دادن لپ تاپ و یا حتی برای غذا خوردن و گذاشتن وسایل قابل استفاده می باشد.

 

 

میز منشی

اگر به دنبال خرید میز منشی هستید اول در نظر بگیرید که منشی قرار است چند ساعت در روز پشت این میز باشد. اگر بیش از 4 ساعت در روز می باشد، میز و صندلی با طراحی ارگونومیک استاندارد تهیه کنید. میز منشی باید فضای کافی (طول و عرض به ترتیب 180 و 140 سانتی متر)، ارتفاع مناسب (75 سانتی متر) و پایه های قابل تنظیم داشته باشد و هنگام کار احساس راحتی به منشی دهد.

 

 

میز کنفرانس

میز اتاق کنفرانس مدل های مختلفی دارد و در سایز های و رنگ های گوناگونی تولید می شود که براساس متراژ و دیزاین و رنگ بندی اتاق کنفرانس انتخاب می ‌شود. کاربرد این میز برای گردهمایی هیئت علمی دانشگاه، مدیران شرکت و... استفاده می شود.

 

 

میز مطالعه

ارتفاع میز مطالعه از معیار های خرید این نوع میز می باشد. ارتفاع مناسب میز و صندلی مطالعه باید با آرگونومی بدن شما تناسب داشته باشد تا هنگام مطالعه احساس راحتی داشته باشید.

 

 

میز پذیرش سازمان ها

میز پذیرش باید به گونه ای باشد که متصدی پذیرش از این میز دید کاملی به محل ورود ارباب رجوع داشته باشد. این نوع میز ها معمولا ظریف ترند و به منظور دیده شدن اولیه در سازمان، در سایز ها، رنگ ها و طرح های مختلف و خاصی تولید و استفاده می شوند.

در حین خرید میز پذیرش باید به میزان فضای موجود در شرکت یا اداره توجه داشته باشید و میزی با ابعاد و اندازه ‌های درست خریداری کنید. گاها برای پذیرش همان میز L شکل می گیرند.

 

 

میز فضای باز

این نوع میز معمولا در مراکز و سازمان های مرتبط با فناوری استفاده می شود. این نوع میز در دوران کرونا بیشتر فروش داشته است چراکه اجازه می ‌دهد تعداد زیادی از پرسنل در کنار یکدیگر در یک محیط باز فعالیت داشته باشند.

 

 

سخن آخر

در این مطلب در حد زمان و حوصله شما توضیحاتی در مورد انواع میزهای اداری بیان شد. پس صرفا هنگام انتخاب میز ظاهر آن شما را وسوسه نکند و دقیق به شرایط شغلی، نحوه و میزان استفاده و آرگونومی استاندارد بدن فردی که قرار است پشت میز باشد، دقت کنید و بعد انتخاب نهایی را انجام دهید.

 امیدواریم با مطالعه این مطلب به پاسخ این سوال که هر کدام از میزهای اداری چه کاربردی دارد؟ رسیده باشید و با شناخت کامل میز مناسب خود را خریداری کنید. اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید و یا اگر می خواهید برای محیط کار خود میز خریداری کنید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

12

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied