شمانیوز
شما نیوز

اقدامات وزارت صمت در حمایت از تولید

وزیر صنعت معدن و تجارت یکی از اقدامات های مهم و اثرگذار در بخش صادرات را اجرای سیاست‌های جدید رفع تعهدات ارزی دانست و از استمرار پیگیری وزارت صمت در راستای حمایت و مانع‌زدایی از تولید تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در ادامه سفر خود به استان اصفهان، در جلسه‌ای که با صنعتگران، معدنکاران و تجار شهرستان کاشان برگزار شد، با تاکید بر آمادگی وزارت صمت نسبت به حمایت و مانع‌زدایی از بخش تولید و پیگیری این مسائل در معاونت‌های مربوطه، گفت: کشور در سال‌های گذشته در شرایط سخت و فشارهای اقتصادی شدید ناشی از تحمیل تحریم‌ها و شیوع کرونا قرار داشت که موجب شد اهداف در حوزه‌های خرد و کلان اقتصادی مطابق پیش‌بینی محقق نشود.

افزایش ۸۰ درصدی صادرات با اجرای سیاست‌های جدید رفع تعهدات ارزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ارزیابی اقتصادی در حوزه‌های تجارت، صنایع و معادن ، با درنظر گرفتن شرایط موجود، نشان‌دهنده اجرای اقدامات خوب در بخش‌های مذکور است، تصریح کرد: در بخش تجارت بین‌المللی، از آبان ماه سال گذشته و با اجرایی شدن سیاست‌های جدید رفع تعهدات ارزی از محل صادرات شاهد اتفاقات خوبی هستیم به طوری که صادرات بیش از ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات بخش صنعت و تولید مربوط به سایر دستگاه‌هاست، در خصوص حوزه معادن گفت: آزادسازی حدود ۶ هزار محدوده معدنی در ۳۱ استان کشور از طریق مزایده و بصورت کاملا الکترونیکی یکی از اقدامات مهم در استفاده از ظرفیت معدنی کشور است.

احیای ۲ هزار واحد راکد و نیمه فعال در سال جاری

وی در ادامه از آمادگی وزارت صمت برای امضای تفاهم نامه با شرکت‌های داوطلب در خصوص طرح مسئولیت‌های اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات وزارت صمت، تسهیل‌گری در صدور مجوز است و این روند به صورت جدی در وزارت صمت در حال انجام و پیگیری است؛ هدف‌گذاری احیای ۲ هزار واحد راکد و نیمه فعال از دیگر برنامه‌های وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

وی در پایان بر ظرفیت خود استان اصفهان و شهرستان کاشان تاکید و نسبت به استفاده بهینه و حداکثری از این ظرفیت‌ها ابراز امیدواری کرد.

گفتنی است در این جلسه، فعالان اقتصادی شهرستان کاشان ضمن مطرح کردن مشکلات حوزه فعالیت خود، درخواست‌ها و نیازهای خود را مطرح کردند و در ادامه توضیحات و دستورات مقتضی از سوی وزیر و معاونین مربوطه در وزارت صمت صادر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied