شمانیوز
شما نیوز

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی:

تحول ارائه خدمات درمانی و خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه انجام برخی اقدامات در خصوص صدور احکام جدید مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، گفت : وجود چنین شرایطی موجب شده است که سازمان تامین اجتماعی در افزایش مستمری، توسعه خدمات درمانی و ارائه خدمات غیر حضوری اقدامات ارزشمندی داشته باشد .

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر علی جهانی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی بیش 70 درصد از جمعیت کل شاغلین و بیمه شدگان کشور را تحت پوشش دارد.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، انجام اقدامات اخیر در این سازمان را بی سابقه دانست و اضافه کرد: مستمری بگیران و بازنشستگان در همه سطوح، پس از اعمال ماده 96 (افزایش سنواتی) و اجرای متناسب سازی حقوق مستمری‌بگیران و افزایش مزایای جانبی در سال جاری، دریافتی هیچ مستمری‌بگیری کمتر از 1.5 برابر مجموع پرداختی سال گذشته نیست. سازمان تامین اجتماعی بدنبال دائمی کردن همسان سازی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان و نهایی آن در دولت و مجلس است .
وی با بیان اینکه کمک هزینه مسکن و کمک هزینه تامین معیشت مستمری بگیران به‌ترتیب به میزان 114 و 66 درصد نسبت به مبالغ مربوطه در سال 1399 افزایش یافته است،خاطر نشان کرد: احکام افزایش مستمری و متناسب‌سازی مستمری‌بگیران از تاریخ 10اردیبهشت1400 از طریق سامانه خدمات غیرحضوری Es.tamin.ir  در دسترس مستمری بگیران قرار داده شده است.
جهانی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر با مخاطبان بیشمار و گسترده است که حدود 45 میلیون نفر در کشور از خدمات این سازمان استفاده می کنند،یادآور شد: این سازمان خدمات گسترده و متنوع خود را به بیمه شدگان، بازنشستگان، مستمری بگیران و کارفرمایان که از شرکا و ذینفعان این سازمان هستند، ارائه می دهد .
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از سالهای گذشته توسعه خدمات نوین و ارائه خدمات به شیوه غیرحضوری را مورد توجه قرار داده،یاد آور شد: این سازمان در زمینه تحول دیجیتال گام های جدی برداشته که از این خدمات الکترونیکی بیمه ای و درمانی می توان به طرح  3070 اشاره کرد .
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: ذینفعان این سازمان می توانند با مراجعه به es.tamin.ir در این سامانه ثبت نام و درخواست های خود را مطرح و پیگیری کنند و برای امور بیمه ای خود دیگر نیاز به مراجعه به شعب و کارگزاری ندارند.
 جهانی به افزایش ۱۰ برابری تعرفه کمک هزینه اقلام وسایل کمک پزشکی مورد نیاز بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و توسعه خدمات درمانی اشاره و تصریح کرد: این اقلام شامل سمعک ، عینک طبی ، صندلی چرخدار (ویلچر) ، عصا ، واکر و غیره نیز است.
وی به افزایش ۷ برابری سهم سازمان تأمین اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان اشاره کرد و گفت : هزینه درمان و داروی بیماران‌ صعب‌العلاج و مزمن سالمندی از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیک رایگان خواهد بود که این موضوع هم از مزیت های نسخه نویسی الکترونیک است و به عبارت دیگر برای بیماران مذکور با تشکیل پرونده در تامین اجتماعی هزینه داروها و درمان کامل پرداخت می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied