شمانیوز
شما نیوز

تولید دانش بنیان داروهای پیشرفته و مکملهای دارویی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین روز از سفر به استان آذربایجان غربی، کارخانه داروگستر ساوا شفاژن را در شهرستان نقده مورد بازدید قرار داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از شاتا، این واحد تولیدی در زمینه تولید انواع داروهای پوستی به شکل پماد، کرم، ژل و لوسیون، انواع مکمل های دارویی و غذایی، انواع فرآورده های تغذیه ای ویژه بیماران، انواع ضد عفونی کننده ها بر پایه الکل، پودرهای آماده و نیمه آماده خوراکی در ناحیه صنعتی راهدانه شهرستان نقد مستقر می باشد.

میزان سرمایه ثابت برای راه اندازی این واحد تولیدی ۳۶۷ هزار و ۳۴۱ میلیون ریال بوده که بیش از ۷۰ نفر از اهالی منطقه را مشغول به کار کرده است.

این طرح در زمینی به مساحت ۸۴۲۱ مترمربع و با زیربنای ۴۷۶۰ مترمربع ساخته شده است.

گفتنی است که این واحد تولیدی در سال ۱۳۹۳ جواز تاسیس خود را اخذ نموده که به علت مشکلات مالی و وجود تحریم‌ها خرید ماشین‌آلات آن به طول انجامید و در سال گذشته توانست پروانه بهره‌برداری خود را اخذ نماید.

این واحد یکی از واحدهای دانش بنیان در زمینه تولید انواع داروهای پیشرفته و موثر در زمینه سرطان و انواع مکمل ها و داروهای ترمیمی پوست در شهرستان نقده می باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف این واحد بازدید به عمل آورد و در گفتگو با مسئولان، دست‌اندرکاران و کارکنان این واحد در جریان مهمترین ظرفیت های آن قرار گرفت و مهمترین مسائل و مشکلات این واحد برای تکمیل و راه اندازی نهایی از جمله تامین سرمایه و تسهیلات را مورد پیگیری و بررسی قرار داد.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، نمایندگان مجلس و مسئولان استانی و شهرستانی در این افتتاح و بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی نمودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied