شمانیوز
شما نیوز

سنگدوینی در گفتگو با شمانیوز:

نیروگاه بوشهر به علت بدهی دولت از مدار تولید برق خارج شده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از مسائلی که طی هفته‌های گذشته با آن مواجه بودیم و ما هم تازه متوجه شدیم، این بود که نیروگاه اتمی بوشهر در مدار تولید برق قرار نداشته؛ چون دولت به این نیروگاه بدهکار است.

رمضانعلی سنگدوینی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره علت قطعی برق گفت: قطعی‌های برق ارتباطی به ضعف زیرساخت‌ها ندارد؛ چون اگر زیرساخت‌ها عامل قطعی‌های برق در روزهای گذشته بود، پس چرا در سال‌های قبل چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

وزارت نیرو پاسخگو نیست

وی افزود: مجموعه وزارت نیرو و شخص وزیر باید پاسخگو باشند که بگویند علت چیست؟ البته مدتی بود که برق برخی از مناطق تهران قطع نمی‌شد؛ لذا اگر زیرساخت مشکل داشت باید این چند روز برق همه مناطق قطع می‌شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: طی ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است که برق مناطق شهری پیش از ورود به پیک گرمای تابستان قطع شود. با قطع برق بسیاری از مشکلات برای خانواده‌ها به‌خصوص خانواده‌هایی که در مناطق شمالی و جنوبی کشور زندگی می‌کنند به وجود می‌آید؛ زیرا با قطع برق، آب شُرب و آب بخش کشاورزی آنها قطع می‌شود.

سنگدوینی اظهار داشت: در قضیه مدیریت برق یا تولید برق کاملاً بی‌تدبیری و سوء‌مدیریت‌های دولتی نمایان است. مگر می‌شود بعد از ۴۰ سال زیرساخت‌های برق کشور مشکل داشته باشد یا با چنین قطعی هایی روبه‌رو باشیم.

نیروگاه بوشهر به علت بدهی دولت از مدار تولید برق خارج شده است

او با بیان اینکه دولت باید از ماه‌ها یا سال‌های قبل به فکر اورهال زیرساخت‌های انرژی کشور می‌بود، گفت: یکی از مسائلی که طی هفته‌های گذشته با آن مواجه بودیم و ما هم تازه متوجه شدیم، این بود که نیروگاه اتمی بوشهر در مدار تولید برق قرار نداشته؛ چون دولت به این نیروگاه بدهکار است. همچنین وزارت نیرو به‌طور کلی سیستم بخش خصوصی را فلج کرده و به خاطر عدم پرداخت مطالبات آنها، مشکلاتی را برایشان ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ دولت به‌دنبال افزایش نارضایتی اجتماعی است قطعاً یکی از راه‌های این افزایش نارضایتی تنگ‌تر کردن معیشت و امورات جاری مردم است.

سنگدوینی جایگاه انرژی‌های تجدیدپذیر را در دولت حسن روحانی ناچیز دانست و در این رابطه گفت: دولت به‌جای اینکه برای تولیدکنندگان انرژی تجدیدپذیر تسهیلاتی را در نظر بگیرد، متأسفانه برای آنها موانع ایجاد می‌کند. ما جلساتی را با فعالان بخش انرژی تجدیدپذیر داشتیم و همه آنها از عدم توجه دولت بناراضی بودند. مثلاً بنیاد مستضعفان با وزارت نیرو قراردادی را دارد، اما متأسفانه تولیدکنندگان انرژی‌های تجدیدپذیر نمی‌توانند با وزیر نیرو جلسه داشته باشند یا آن را از نزدیک ملاقات کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied