شمانیوز
شما نیوز

حل مشکلات کارخانجات خوزستان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جلسه روز یکشنبه خود پیگیری اجرای مصوبات قبلی و رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی استان خوزستان را با حضور وزیر و معاونان صمت، مقامات استان خوزستان، نماینده شهرستان شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بانک ها و واحدهای صنعتی مرتبط در دستور کار خود داشت.

علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت در ابتدای این جلسه با قدردانی از دغدغه های مقامات استان خوزستان برای توسعه منطقه‌ای گفت: در این جلسه بایستی به طور کاملا شفاف تعهدات سرمایه‌گذار، تعهدات استان و تعهدات ملی مشخص شود و وزارت صمت نیز مسیر رفع مشکلات توسعه منطقه را در سطح ملی پیگیری خواهد کرد.
محسن صالحی نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه نشست به نمایندگی از وزیر صمت با اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای صنعتی شهرستان شوشتر و گتوند و تبادل نظر با مدیران واحدهای صنعتی منطقه تصریح کرد: برخی از واحدهای صنعتی منطقه نقش محوری در توسعه استان خوزستان دارند که به توجه ویژه نیاز دارند.
 
در این جلسه حسین نظری رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان گزارشی از مصوبات پیشین و مشکلات شرکت‌های مختلف این استان ارائه کرد. سپس هر یک از مدیران واحدهای صنعتی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و تصمیمات مقتضی درباره رفع این مشکلات اتخاذ گردید.
 
نوسازی و بازسازی خطوط تولید، رفع موانع تولید، درخواست زمین برای توسعه واحدهای تولیدی فعال، تخصیص سرمایه در گردش برای ادامه تولید، پرداخت تسهیلات به واحدهای در حال ساخت، تأمین مواد اولیه و تقسیط بدهی های معوق واحدهای تولیدی از جمله مسائل و مشکلات مربوط به حدود ۴۰ واحد صنعتی در این جلسه بود که در خصوص آنها چاره اندیشی شد.

ررر

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied