شمانیوز
شما نیوز

فعال سازی راه‌آهن تبریز _ نخجوان در دستور کار دولت

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، امروز سه شنبه(18 خردادماه) از پایانه مرزی جلفا بازدید و با مقام های جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از پایگاه خبری فرینا، حمیدرضا مومنی در  نشستی که با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی، «شاهین مصطفی‌اف» معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان و «محسن نریمان» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد، بر راه اندازی هرچه سریعتر راه آهن تبریز_نخجوان و گسترش همکاری‌های تجاری و لجستیکی در قالب کریدور شمال_جنوب در منطقه تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: در بازدید امروز از مناطق مختلف مرز ایران، آذربایجان و ارمنستان، ارزیابی های مشترکی انجام شد. در این ارزیابی‌ها، فرصت‌های توسعه تبادلات و زیرساخت‌های حمل و نقل به صورت مؤثر برای ایجاد قابلیت همکاری‌های تجاری و لجستیکی در قالب کریدور‌هایی شمال و جنوب، علاوه بر کریدور آستارا، مورد سنجش قرار گرفت.

محمد اسلامی همچنین اظهار داشت: با توجه به تحولات منطقه و تفاهم‌نامه سه جانبه بین روسیه، آذربایجان و ارمنستان، فعال کردن راه‌آهن تبریز _ نخجوان به سمت آذربایجان و روسیه در برنامه است که از این طریق در تلاش هستیم تا ظرفیت‌های تجاری دو کشور و همچنین کشور‌های منطقه را گسترش دهیم.

گفتنی است؛ «حمیدرضا مومنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، امروز سه شنبه (18 خردادماه) به همراه «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی به منظور بازید از پایانه مرزی جلفا به منطقه آزاد ارس سفر کردند. 

پایانه مرزی جلفا، مرز مشترک بین ایران و جمهوری نخجوان است که در سال 1373 افتتاح شد.
این پایانه مرزی با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد ارس، مزیت‌های فراوانی برای تاجران و تولیدکنندگان ایجاد کرده و ساماندهی آن در مرز نخجوان و سطح مبادلات و ترانزیت خارجی فیمابین، به این پایانه مرزی اهمیت ویژه‌ای بخشیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied