شمانیوز
شما نیوز

قادری در گفتگو با شمانیوز:

افزایش وام مسکن ملی ناچیز بود/ با ۱۵۰ میلیون تومان نمی‌توان ۲۰ متر خانه خرید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با ۱۵۰ میلیون تومان وام نمی‌توان ۲۰ متر از یک واحد مسکونی را در شهرهای بزرگ خریداری کرد.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، افزایش وام مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان را کافی ندانست و اظهار داشت: وام مسکن ملی باید به اندازی افزایش پیدا کند که بخش قابل توجهی از هزینه خرید مسکن را برای خانوار پوشش دهد، اما اگر هزینه‌های خرید مسکن را پوشش ندهد، در مردم برای طرح ملی مسکن ایجاد انگیزه نخواهد کرد.

با ۱۵۰ میلیون تومان وام نمی‌توان خانه ۲۰ متری خرید

وی گفت: هرچند دولت با محدودیت‌ منابع مالی مواجه است، اما با وام ۱۵۰ میلیون تومانی فقط در روستاها می‌توان مسکن ساخت و این مبلغ کفاف ساخت مسکن در شهرها را نمی‌دهد؛ به عبارتی با ۱۵۰ میلیون تومان وام نمی‌توان ۲۰ متر از یک واحد مسکونی را در شهرهای بزرگ خریداری کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مبلغ وام باید به میزانی باشد که حداقل ۵۰ درصد هزینه خرید مسکن را پوشش دهد.

جواد حق شناس معاون بنیاد مسکن در یک نشست خبری از احتمال افزایش وام مسکن ملی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با افزایش وام مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان موافقت شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

بازار مسکن در انتظار انتخابات

قادری در تحلیل متغیرهای اثرگذار بر رکود بازار مسکن گفت: بازار مسکن مانند سایر بازارها در انتظار مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری است و تا آن زمان نمی‌توان انتظار بهبود یا خروج بازار مسکن از رکود را داشت.

به گفته او؛ رکود تورمی در بخش مسکن بسیاری از سازندگان و انبوه‌سازان را با مشکل مواجه ساخته و آنها را نسبت به سرمایه‌گذاری در این بخش دلسرد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر وضعیت اقتصادی به یک ثبات نسبی دست پیدا کند، می‌توان انتظار داشت که رکود از بازار مسکن رخت خواهد بست و رونق و توسعه به آن باز‌می‌گردد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied