شمانیوز
شما نیوز

واکنش اقتصاد ایران در مقابل نوسانات جهانی

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان می‌گوید: چرخش سیاست‌های بین‌المللی و عدم ثبات رفتاری قدرت‌های جهانی به‌ویژه در دهه اخیر یک بایسته اساسی را اثبات کرده و آن لزوم وجود ثبات سیاست‌گذاری‌های داخلی به‌عنوان عامل خنثی‌کننده تحرکات خصمانه و منفعت‌طلبانه بین‌المللی است. این مسئله را باید در کانون تعامل بنگاه‌های اقتصادی، کارشناسان و متولیان سیاست‌های حاکمیتی در عرصه اقتصاد خصوصاً صنعت فولاد قرار داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از بورس و بانک ، کسری غفوری اظهارکرد: وحدت و ثبات رویه در داخل می‌تواند بخش عمده‌ای از بدنه تولید و اقتصاد را در برابر نوسانات سیاست‌های بین‌المللی بیمه کند و پارامترهای ریسک تولید را در داخل کشور، کاهش دهد.

استقرار ابربنگاه‌های تولیدی که صنعت فولاد یکی از استراتژیک‌ترین آنها با توجه به شرایط کشور ما است، می‌تواند قدرت و توانمندی نرم‌افزاری قابل انتظار و حتی پیش‌بینی‌نشده‌ای را برای جامعه ما به ارمغان بیاورد و «بازدارندگی اقتصادی» کشورمان را تا سطح زیادی تقویت کند.

از همین رو این مهم ایجاب می‌کند که هم‌اندیشی و گفت‌وگوها برای اتصال حلقه‌های مختلف، اعم از سیاست‌گذاری، سرمایه، پرورش نیروی انسانی، تولید دانش و فناوری و تجهیزات بیش از پیش گسترش یابد تا توسعه ملی کشور در منظومه‌ای با مشارکت همه بخش‌ها تحقق یابد.

 

 
 
 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied