شمانیوز
شما نیوز

تحول در خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی

شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تأمین نقش کلیدی در پیشبرد برنامه‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی دارد و با اقدامات گسترده صورت گرفته در این شرکت شاهد تحول و پیشرفت قابل توجهی در خدمات مبتنی بر IT سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، پروژه 3070 که برای کاهش 70 درصدی مراجعات مردم به شعب تأمین اجتماعی طراحی و اجرا شده است، یکی از مهمترین پروژه‌های حوزه فناوری اطلاعات این سازمان است. این پروژه از سال گذشته به اجرا گذاشته شد و تا اواخر سال به مرور و در فواصل زمانی یک هفته‌ای سرویس‌های 30 گانه غیرحضوری راه‌اندازی شدند.

مسئله مهم در پروژه 3070 پویایی این پروژه است که از زمان شروع این پروژه پیش‌بینی لازم برای پایش، اصلاح و ارتقاء دائمی آن صورت گرفته و اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نیاز در ماه‌های اخیر و تکمیل پروژه اهمیت و حساسیت ویژه‌ای دارد.

حذف دفترچه‌های کاغذی و استقرار نسخه الکترونیک از دیگراقدامات بسیار مهم سازمان تأمین اجتماعی است که از سال گذشته با جدیت پیگیری می‌شود و مراحل نهایی و تکمیلی آن در دست اجرا است.

شرکت خدمات ماشینی تأمین برای پیشبرد این برنامه تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را در سامانه‌های الکترونیکی تأمین اجتماعی انجام داده و امکان اطلاع و مشاهده بیمه شده از نسخ الکترونیک خود در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان فراهم کرده است.

اجرای نسخه جدید سرویس استعلام اصالت دارو سازمان غذا و دارو؛ اعمال کدهای تجویز خدمات تشخیصی در سامانه‌ها؛ توسعه مستمر سامانه‌های مرتبط با طرح نسخه الکترونیک و همچنین برقراری سرویس استعلام نسخ الکترونیک بیمه شدگان برای بیمه مرکزی و بیمه های تجاری از دیگر اقدامات شرکت خدمات ماشینی برای اجرای موفقیت آمیز پروژه نسخه الکترونیک است.

توسعه مرکز ارتباطات و نظارت مردمی یکی دیگر از اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی است که شرکت خدمات ماشینی تأمین در اجرای آن نقش کلیدی دارد. با توسعه و ارتقاء ظرفیت این مرکز تعداد تماس های پاسخ داده شده از 52 هزار تماس در اسفند 99 به 133 هزار تماس در اردیبهشت 1400 رسیده است.

همچنین مدت زمان انتظار برای برقراری ارتباط با 1420 از 10 دقیقه در اسفند 99 به یک دقیقه در اردیبهشت 1400 رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied