شمانیوز
شما نیوز

پیش بینی قیمت طلا فردا 8 تیرماه 1400

قیمت طلا جهانی امروز با نوساناتی نسبت به روز قبل داشته است. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۶۶ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش شمانیوز، قیمت طلا جهانی امروز با نوساناتی نسبت به روز قبل داشته است. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۶۶ هزار تومان افزایش یافت.

 

 انس جهانی طلا در بازار امروز با نوسان دو دلاری به قیمت ۱۷۸۵ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۶۶ هزار تومان افزایش یافت.

در بازار امروز نوسان انس جهانی و نوسان زیاد در نرخ ارز باعث افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد. دلار از کانال ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان گذشت و همین مساله یکی از عوامل مهم افزایش قیمت طلا در بازار امروز بود.

 

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به نوسان ۲-۳ دلاری انس جهانی طلا اشاره کرد و توضیح داد که افزایش و نوسان قیمت دلار در بازار امروز اصلی‌ترین عامل موثر در افزایش قیمت‌ها در بازار امروز طلا و سکه بود.

کشتی‌آرای با بیان اینکه حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است از افزایش داد و ستد در بازار طلا و سکه گفت و از بازگشت روند متعادل در عرضه و تقاضای بازار طلا خبر داد.

 
نایب رئیس اتحادیه طلا در پایان به غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار اشاره کرد و اعتقاد دارد به دلیل نوسانات زیاد نرخ ارز در بازار امروز نمی‌توان به راحتی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را پیش‌بینی کرد.

قیمت سکه دیشب نه تنها به بالای سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رفت که بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد. ساعت ۱۰ شب گذشته، فلز گران بهای داخلی در معاملات پشت خطی در محدوده ۱۰ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان به فروش رفت. این رشد در شرایطی رخ داد که دیروز بعدازظهر، سکه تا نزدیکی محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افت کرده بود.

دو عامل صعودی در بازار سکه

به گفته فعالان، دو عامل زمینه ساز رشد قیمت سکه در معاملات پشت خطی شدند. اولین عامل حمایت از فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. چنین حمایتی موجب شد که بخشی از معامله گران تصور کنند، سکه توان افت بیشتر را ندارد و هم زمان، جسارت برخی از خریداران برای فعالیت در بازار پشت خطی بیشتر شود. عامل مهم تری که خریداران را برای حضور فعال تر خریداران در بازار سکه ترغیب کرد، افزایش بهای اسکناس آمریکایی بود. به گفته فعالان، عبور پرقدرت دلار از محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی به تنهایی کافی بود که برخی از سکه بازان را برای برگشت به بازار تشویق کند.

نظر تحلیل گران فنی برای آینده سکه

تحلیل گران فنی باور دارند، در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی باقی بماند، حرکت به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی تسریع خواهد شد. عبور از محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی زمینه ساز صعود سکه به بالای ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. البته سکه برای اینکه وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی شود، حداقل نیاز به دلار بالای ۲۵ هزار تومان دارد. (منبع: اقتصادنیوز)

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied