شمانیوز
شما نیوز

آیفون داران فورا این برنامه ها را حذف کنید

برخی از برنامه‌ها در گوشی‌های آیفون هستند که می‌توانند عملکرد تلفن را کند کنند که با انجام بعضی از تنظیمات می‌توان از کاهش سرعت تلفن جلوگیری کرد.

به گزارش شمانیوز: برخی از برنامه‌ها در گوشی‌های آیفون هستند که می‌توانند عملکرد تلفن را کند کنند که با انجام بعضی از تنظیمات می‌توان از کاهش سرعت تلفن جلوگیری کرد.

کاربران آیفون ممکن است پس از مدتی استفاده از تلفن هوشمندشان، کاهش سرعت قابل توجهی را در عملکرد تلفن‌های خود مشاهده کنند. اگرچه تلفن‌های آیفون از بهترین گوشی‌هایی هستند که قدرتمندترین پردازنده‌ها را دارند، اما پس از مدتی این تلفن‌ها نیز عملکردشان کند می‌شود و این کند شدن هم دلایل مختلفی دارد. به گفته تعدادی از کارمندان اپل، بیشترین دلایل کندی تلفن‌های آیفون به دلیل استفاده از تعدادی برنامه معیوب یا اجرای همزمان تعداد زیادی برنامه است.

برخی از برنامه‌ها هستند که سرعت تلفن‌های آیفون را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. این برنامه‌ها از بدترین برنامه‌هایی هستند که باعث تخلیه انرژی باتری و پردازنده تلفن می‌شوند، از جمله:
 


برنامه Facebook

 
 
فیسبوک یکی از برنامه‌هایی است که باعث کاهش سرعت آیفون‌ها می‌شود و عوامل مختلفی از جمله پخش چندین بار ویدئوی روزانه در این برنامه هست که موجب این کندی عملکرد می‌شود. پس اگر طرفدار شبکه‌های اجتماعی نیستید، فوراً این برنامه را حذف کنید.
 


برنامه‌های معیوب

 

همه برنامه‌ها کامل و از تمام استاندارد‌های خوب برخوردار نیستند. برخی از برنامه‌ها طراحی ضعیفی دارند و فضای زیادی را در تلفن اشغال، داده‌ها را مصرف و تلفن را کند می‌کنند، از جمله:
 


برنامه Mail

 
برنامه‌هایی با عملکرد بسیار زیاد مانند برنامه Mail به طور مداوم در حال اجرا، بررسی به روزرسانی‌ها و هشدار‌ها هنگام دریافت پیام‌های جدید است. راهی که می‌توان از کند شدن تلفن هنگام استفاده از این برنامه جلوگیری کرد این است که به روز رسانی این برنامه را متوقف کنید.
 


برنامه Safari

 

سافاری گاهی اوقات کندتر از حد معمول می‌شود و دلیل این موضوع هم باز بودن صفحه‌های زیاد است. کاربران با رفتن به تنظیمات و سپس Safari و پاک کردن تاریخچه یا پاک کردن کوکی‌ها و داده‌ها می‌توانند سرعت جستجو در اینترنت و سرعت تلفن همراهشان را افزایش دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied