شمانیوز
شما نیوز

قیمت طلا، سکه و دلار شنبه 12 تیر

قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 12 تیرماه 1400 به شرح ذیل می باشد:

پایگاه خبری شمانیوز: قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 12 تیرماه 1400 به شرح ذیل می باشد:

در حالی که دلار تضعیف شده و سرمایه گذاران احتمال می دهند فدرال رزرو در حال بررسی احتمال انقباضی کردن سیاست پولی پس انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا باشد، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.59 درصد افزایش به 1787 دلار و 30 سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز با 0.37 درصد رسد به 1783 دلار و 30 سنت رسید.

آمارهای منتشر شده از بازار کار آمریکا نشان داد که بخش غیرکشاورزی اقتصاد این کشور در ماه گذشته میلادی 850 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده، هرچند که نرخ بیکاری از 5.8 درصد در ماخ قبل به 5.9 درصد رسیده است. مقام های فدرال رزرو اخیرا پیشنهاد کرده اند که بانک مرکزی آمریکا امسال باید شروع به کاهش تدریجی خرید اوراق قرضه نماید.

اما فیلیپ استریبل استراتژیست ارشد بازارهای مالی در موسسه بلو لاین فیوچرز معتقد است بعید است این آمارها فدرال رزرو را نسبت به انقباضی کردن سیاسی پولی اش متقاعد نماید.

وی افزود، عامل دیگر تقویت قیمت طلا این بوده که بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند بازار کار آمریکا فرصت های شغلی بیشتری را ایجاد کند.
پس از انتشار این گزارش میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و همچنین ارزش دلار شاهد افت بوده و سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

عامل دیگری که سرمایه گذاران رصد می کنند شیوع سویه جدید ویروس کرونا در آسیا و اروپاست که موجب توقف برنامه های بازگشایی اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان شده است.

این نگرانی ها در کنار آمار پایین واکسیناسیون در برخی از نقاط آمریکا ممکن است برخی سرمایه گذاران را متقاعد سازد که فدرال رزرو در زمینه افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل خواهد کرد و همین مسئله سبب افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت می شود.

 

قیمت به تومان
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 800 هزار
سکه تمام طرح قدیم 10 میلیون و 300 هزار
نیم سکه بهار آزادی5 میلیون و 800 هزار
ربع سکه بهار آزادی3 میلیون و 750 هزار
سکه یک گرمی 2 میلیون و 300 هزار
هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 66 هزار و پانصد 
هر گرم طلای 24 عیاریک میلیون و 422 هزار
 مثقال طلا4 میلیون و 620 هزار
 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied