شمانیوز
شما نیوز

در سالروز جنایت آمریکا صورت گرفت؛

گرامیداشت یاد شهدای پرواز ۶۵۵ در قشم

آیین بزرگداشت قربانیان و شهدای هواپیمای مسافری ۶۵۵ ایران ایر با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار، خانواده های شهدا و جانبازان و جمعی از مسئولان اجرایی، نظامی و انتظامی شهرستان قشم در آب های خلیج فارس برگزار و محل این حادثه گلباران شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، پیش از ظهر روز شنبه (12 تیرماه) همزمان با سی و سومین سالروز جنایت ضد بشری آمریکا در آب های خلیج فارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار شهرستان قشم، خانواده شهدا، فرماندهان نظامی، انتظامی و جمعی از مسوولان محل شهادت مسافران هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران گلباران شد.

علی درویش پور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، در این مراسم اظهار کرد: این حادثه بیان گر اوج جنایات دولت آمریکا و مصداق بارز نقض حقوق بشر است.

وی ادامه داد: دولت آمریکا و کشورهای غربی همواره دم از حقوق بشر می زنند، اما حادثه شلیک موشک به هواپیمای مسافری 655 ایران ایر، به خوبی روحیه  تجاوزگرایانه آنها را نشان داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در این روز بیش از 290 مسافر مظلوم هواپیمایی ایران ایر به شهادت رسیدند و برگزاری این آیین و گرامیداشت یاد قربانیان این حادثه پیام صلح دوستی ملت ایران را مخابره می‌کند.

براساس این گزارش، در حاشیه این آیین، از کتاب «عروسک و تفنگ» نوشته ناصر ذاکری که در قالب داستان به این حادثه پرداخته است، رونمایی شد.

گفتنی است، پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ پس از توقف بین راهی در بندرعباس، به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک یک موشک از ناو یو اس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن جان باختند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied