شمانیوز
شما نیوز

برای سومین سال متوالی

شرکت بیمه کوثر سرمایه خود را افزایش می‌‌دهد

هیات‌ مدیره شرکت بیمه کوثر افزایش سرمایه شرکت به مبلغ 16هزارو855میلیارد و 31میلیون ریال را تصویب کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، با توجه به گزارش توجیهی هیات‌مدیره شرکت، سرانجام افزایش 160درصدی سرمایه بیمه کوثر به تصویب رسید.
نوید خاندوزی با اظهار رضایت از افزایش سرمایه بیمه کوثر به صورت پلکانی و معقول در طی سه سال اخیر، گفت: بیمه‌گران با افزایش سرمایه، امکان رقابت و دریافت مجوز فعالیت در بخش‌های مختلف بیمه‌گری را برای خود فراهم می‌کنند. به همین علت، ما در بیمه کوثر سعی کرده‌ایم افزایش سرمایه را به صورت واقعی و در هر سال به صورت مرتب انجام دهیم. تا علاوه بر افزایش فعالیت‌های عملیاتی برای افزایش واقعی ثروت سهام‌داران نیز گام برداریم.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب شرکت در عرصه بیمه‌گری و سرمایه‌گذاری که به افزایش سوداوری شرکت منجر شده است، خاطرنشان‌کرد: مجمع فوق‌العاده افزایش سرمایه پس از برگزاری مجمع عادی و دریافت مجوز از سازمان بورس و بیمه مرکزی برگزار می‌شود.
مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر با اعلام اینکه در پی این مصوبه، سرمایه اسمی شرکت از 6هزارو485میلیاردو31میلیون ریال به مبلغ 16هزارو855میلیارد و 31میلیون ریال افزایش می‌یابد، تصریح‌کرد: این افزایش سرمایه بر جنبه‌های مختلف کارکرد شرکت از جمله افزایش ظرفیت نگهداری شرکت در قبول ریسک، حفظ و حتی افزایش نسبت توانگری مالی، تامین شرایط لازم به‌منظور دستیابی به اهداف و برنامه‌ها، حضور شایسته و پرتوان در بازار سرمایه کشور، اصلاح ساختار مالی و نیز برقراری تناسب بین سرمایه شرکت، حق بیمه صادر‌شده و ذخایر فنی تاثیر مثبت خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied