شمانیوز
شما نیوز

مدیرکل تامین اجتماعی استان در هم اندیشی با تشکل‌های کارفرمایی و آموزش رابطین بیمه‌ای تأمین اجتماعی استان بوشهر؛

ارائه بخشودگی جرائم کارفرمایان تا پایان تیرماه

مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر از ارائه بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی خدماتی و اصناف تا پایان تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی؛ عباس دیری، مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر در هم اندیشی با تشکل‌های کارفرمایی و آموزش رابطین بیمه‌ای تأمین اجتماعی بوشهر اظهار داشت: کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی،  صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف اعم از حقیقی و یا حقوقی و دولتی و غیر دولتی می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه  es.tamin.ir  از بخشودگی جرائم استفاده کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر افزود: با توجه به این که پایان تیرماه، آخرین مهلت بخشودگی جرائم اعلام شده و قابل تمدید نمی‌باشد از کارفرمایان مشمول ابن بخشنامه درخواست داریم که از این فرصت مناسب استفاده کنند.
وی با اشاره به بسته‌های تشویقی به کارگاه‌هایی زیان دیده از انتشار ویروس کرونا، تصریح کرد: لیست پرداخت حق بیمه اردیبهشت و خرداد این نوع کارگاه‌ها،  در مرداد و شهریورماه دریافت می‌شود.
دیری با اشاره به وجود ۲۰ هزار کارگاه فعال در بوشهر، عنوان کرد: تا اسفند ماه سال گذشته، ماهانه ۹ هزار میلیارد تومان در قالب حقوق و مستمری به بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی کشور پرداخت می‌شد که با همسان سازی حقوق و افزایش سنواتی این میزان در سال جاری به ۱۷ هزار میلیارد تومان در ماه بالغ شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر ادامه داد: ۸۰ درصد جمعیت استان بوشهر از حمایت‌های مختلف سازمان تأمین اجتماعی استان بوشهر  استفاده می‌کنند که نشان دهنده گسترده بودن چتر این سازمان بر جامعه هدف است.
دیری  یادآور شد: در مجموع میزان بدهی کارگاه‌ها به سازمان تأمین اجتماعی استان بوشهر،  بالای ۶۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به این که موضوع بخشودگی سالانه نمی‌باشد،  نیاز است که از این فرصت برای به روزکردن بدهی‌های خود استفاده کنند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست هم اندیشی عنوان کرد: شفاف سازی قوانین و مقررات سازمانی و ایجاد تعامل با کارفرمایان در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها در کنار ارتقاء سطوح تعامل و افزایش همکاری‌های بین سازمان تأمین اجتماعی و کارفرمایان را در این نشست پیگیری می‌کنیم.
دیری اضافه کرد:  افزایش سطح دانش و اطلاعات کارفرمایان و نمایندگان  آنان در راستای آشنایی با قوانین و مقررات و رویه‌های اجرایی، توسعه تعاملات مؤثر و دوسویه با شرکای اجتماعی و تقویت اعتماد آنان و افزایش رضایتمندی ذینفعان سازمان به ویژه تشکل‌ها و گروههای کارفرمایی از دیگر اهداف برگزاری این نشست است.
مدیرکل تأمین اجتماعی بوشهر بیان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده به دنبال این هستیم که حداقل سه بار در سال حسب شرایط بصورت حضوری یا وبیناری با رعایت همه جانبه مقررات پروتکل‌های بهداشتی این نشست‌ها برگزار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied