شمانیوز
شما نیوز

با هدف توسعه طرح های صنعتی، کشاورزی و گردشگری در سال 1400؛

صندوق توسعه ملی ١٠٠ هزار میلیارد ریال در اختیار بانکهای عامل قرار می دهد

پیش بینی می شود تا پایان سال جاری در مجموع بالغ بر ١٠٠ هزار میلیارد ریال از منابع ریالی صندوق توسعه ملی برای تامین مالی طرح های متقاضی تسهیلات، دراختیار بانک های عامل قرار گیرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، به منظور ایجاد و توسعه طرح‌های بخش صنعت و معدن، آب و کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و همچنین گردشگری، از ابتدای سال ١٤٠٠ تاکنون ٤٣ هزار میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی در قالب ٥٢ فقره قرارداد سپرده‌گذاری ریالی به بانک های طرف قراردادِ صندوق توسعه ملى تخصیص یافت.

براساس این گزارش، همچنین پیش بینی می شود تا پایان سال جاری در مجموع بالغ بر ١٠٠ هزار میلیارد ریال از منابع ریالی صندوق برای تامین مالی طرح های متقاضی تسهیلات در اختیار بانک های عامل قرار گیرد.

لازم به ذکر است؛ نرخ سود تسهیلات ریالی بخش های آب و کشاورزی و گردشگری در مناطق برخوردار ١٤ درصد و در مناطق غیر برخوردار ١٠ درصد تعیین شده که این میزان در بخش‌های صنعت و معدن و صنایع تبدیلی و تکمیلی در مناطق برخوردار به ١٦ درصد و در مناطق غیر برخوردار به ١٢ درصد می رسد.

همچنین، نرخ سود طرح های ریالی دانش‌بنیان در بخش های آب و کشاورزی و گردشگری، ١٠ درصد و در بخش‌های صنعت و معدن و صنایع تبدیلی و تکمیلی ١٢ درصد تعیین شده است.

گفتنی است؛ نرخ سود تسهیلات ریالی برای صادر کنندگان کالاهای صنعتی و کشاورزی نیز ١١درصد تعیین شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied