شمانیوز
شما نیوز

پیش بینی مهم از قیمت طلا + جزئیات

قیمت طلا و سکه و دلار همواره همیشه با تغیراتی زیادی همراه است. قیمت طلا در روز دوشنبه 21 تیر ماه رادر ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش شمانیوز، قیمت طلا و سکه و دلار همواره همیشه با تغیراتی زیادی همراه است. قیمت طلا در روز دوشنبه 21 تیر ماه رادر ادامه مشاهده می کنید.

 

 

 

قیمت امروز طلا و سکه ۲۱ تیر ۱۴۰۰

محصولنرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید۱۰.۷۰۳.۰۰۰
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم۱۰.۵۰۲.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی۵.۶۱۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی۳.۵۸۰.۰۰۰
سکه گرمی۲.۲۴۵.۰۰۰
اونس جهانی طلا۱ هزار و ۸۰۰ دلار
طلای ۱۸ عیار۱.۰۶۴.۰۰۰
مثقال طلا۴.۶۰۸.۰۰۰
 

پیش بینی قیمت طلا

ماندن اونس طلا بالای مرز هزار و ۸۰۰ دلاری، شماری از سکه بازان را نسبت به روند روز دوشنبه امیدوار کرده است. در واقع بخشی از معامله گران سکه انتظار دارند،‌ امروز با آغاز فعالیت بازارهای جهانی، قیمت طلا در مسیر صعودی قرار بگیرد و به تبع آن، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی را بالا ببرد. در صورت رفتن اونس طلا به بالای محدوده هزار و ۸۲۰ دلاری، سکه می تواند خود را بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تثبیت کند.

 

در کنار این، سکه بازان انتظار دارند، قیمت دلار در روز جاری، حداقل دچار نوسان کاهشی نشود و از محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی پایین نرود. همین انتظار باعث شده است که آن ها روی بهای اونس طلا بیشتر حساب کنند. ارزش ذاتی سکه امامی بعدازظهر دیروز بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار داشت.​

 

به گفته فعالان، در صورتی که ارزش ذاتی سکه به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حرکت کند، امکان دارد که این فلز گران بها در بازار بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار مورد معامله قرار بگیرد. با این حال، بیشتر تحلیل گران اعتقاد دارند که فلز گران بهای داخلی کار دشواری برای شکست محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارد.

 

از نگاه بیشتر آنها، قیمت سکه در روز جاری احتمالا در دامنه ۱۰ میلیون و ۶۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار خواهد داشت. این فلز گران بها تنها در صورتی تغییرات شدیدتری را تجربه خواهد کرد که در بازار دلار یا اونس طلا نوسانات غیر مترقبه ای رخ دهد. بیشتر معامله گران اعتقاد نداشتند که امروز دلار نوسان شدیدی را به ثبت برساند یا اونس طلا به یکباره به بالای محدوده هزار و ۸۵۰ دلار جهش کند.

 
منبع: اقتصاد نیوز
 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied