شمانیوز
شما نیوز

با هدف حمایت و تأمین مالی طرح های فعالین صنعت و معدن؛

صندوق توسعه ملی و سپرده گذاری ریالی در 25 بانک دولتی و خصوصی

صندوق توسعه ملی به ‌منظورانجام تکالیف قانونی خود و با هدف تأمین مالی طرح‌های متقاضی دریافت تسهیلات ریالی در بخش صنعت و معدن، ازسال 1394 تاکنون، اقدام به سپرده گذاری ریالی در 25 بانک دولتی و خصوصی کرده است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، از سال 1394 تاکنون صندوق توسعه ملی بالغ ‌بر571 هزارمیلیارد ریال از محل تسعیر منابع ارزی صندوق توسعه ملی و بازگشت اصل و سود سپرده های ریالی، نزد بانک‌های دولتی و خصوصی به منظور حمایت و تأمین مالی طرح های متقاضی تسهیلات در تمامی بخش های اقتصادی، سپرده گذاری نموده است.

از مبلغ ذکر شده 320 هزارمیلیاردریال (معادل56 درصد) مربوط به منابع در اختیار بخش صنعت و معدن بوده است که تاکنون بیش از 69 درصد منابع مذکور به متقاضیان این تسهیلات، تخصیص داده شده که منجر به تأمین مالی بیش از 5 هزار طرح صنعتی و معدنی شده است.

گفتنی است؛ منابع در اختیار بخش صنعت و معدن در حوزه های سرمایه ی ثابت، سرمایه ی در گردش و صادرات محصولات صنعتی و معدنی و همچنین طرح های دانش بنیان بوده است.

لازم به ذکر است؛ از مجموع مبلغ 320 هزار میلیارد ریال منابع صندوق توسعه ملی و در اختیار بخش صنعت و معدن، تاکنون بیش از 71 هزار میلیارد ریال از منابع مربوط به قراردادهای ویژه‌ی صادرات محصولات صنعتی و معدنی و 26 هزارمیلیارد ریال نیزمربوط به قراردادهای ویژه ی تأمین مالی طرح های دانش بنیان صنعتی و معدنی می باشد، ضمن آنکه تاکنون بیش از 70 درصد از کل منابع مذکور، مربوط به تأمین مالی سرمایه در گردش طرح های صنعتی و معدنی بوده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied