شمانیوز
شما نیوز

سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبرداد؛

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالای ایرانی به زوج‌های دانشجو

سلیمان توکلی، سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بانک مهر ایران، با حضور در مراسم ازدواج دانشجویی که در حرم مطهر رضوی و با سخنرانی آیت‌الله مروی، تولیت آستان قدس رضوی و حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالای ایرانی به زوج‌های دانشجو خبر داد.

به گزارش شمانیوز ، همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، مراسم ازدواج دانشجویان به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در حرم مطهر رضوی و با حضور آیت‌الله مروی تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمین خادمی دبیر ستاد ازدواج دانشجویی در کشور، سیلمان توکلی سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بانک مهر ایران، صبوری مدیر شعب استان خراسان رضوی و تعدادی از مدیران ستادی بانک مهر ایران در این استان برگزار شد.

بانک مهرایران زوجها

در این مراسم توکلی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بانک در بخش‌های مختلف بیان داشت: این بانک به عنوان نخستین بانک تخصصی قرض‌الحسنه در طول ۱۴ سال فعالیت خود تا به امروز قریب به ۳۴۰هزار فقره وام ازدواج پرداخت کرده است. از ابتدای سال جاری تا کنون نیز بیش از ۷۰۰۰ فقره وام ازدواج پرداخت شده که نشان از توجه ویژه این بانک به مقوله ازدواج دارد.

وی افزود: بانک مهر ایران در راستای حمایت از کالای ایرانی اقدام به انعقاد قراردادهای بسیاری با تولیدکنندگان داخلی کرده که از آن جمله می‌توان شرکت‌های اسنوا، امرسان و پاکشوما را در حوزه لوازم خانگی نام برد.


بیشتربخوانید:بانک قرض الحسنه مهر ایران پیشگام در حوزه مسئولیت اجتماعی شبکه بانکی کشور


 

توکلی ادامه داد: امید داریم در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده با ستاد ازدواج دانشجویی کشور، با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خرید کالای ایرانی به زوج‌های جوان دانشجو که با کارمزد ۲ تا ۴ درصد است، بتوانیم گوشه‌ای از دغدغه‌های ذهنی آنها را برطرف کنیم.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های زندگی در چند سال اخیر بیان داشت: ان‌شاءالله با آغاز به کار دولت جدید و برنامه‌های مدونی که برای رفع مشکلات جوانان پیش‌بینی شده، شاهد حضور پرانرژی جوانان در اجتماع و سربلندی میهن عزیزمان باشیم.

بانک مهرایران زوجها2

توکلی با اشاره به فعالیت‌های گسترده بانک در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اظهار کرد: کمک‌های بسیار زیادی از سوی این بانک در حوزه‌های مختلف از جمله درمان، اشتغال‌زایی، آزادسازی زندانیان نیازمند، بیمه خانه‌های روستایی و... صورت پذیرفته که همه این کارهای بزرگ به برکت قرض‌الحسنه اتفاق افتاده است. این بانک در طول دوران شیوع کرونا ۱۵هزار قلم تجهیزات پزشکی از محل منابع حاصل از دریافت وجه التزام خریداری کرده و در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی قرار داده است.

وی گفت: امیدواریم با گسترش همکاری‌های بین آستان قدس رضوی و بانک مهر ایران بتوانیم کارهای بسیار بزرگی را در بخش‌های مختلف و در جهت کمک به اقشار کم‌برخوردار جامعه به ثمر برسانیم.


بیشتربخوانید:تسهیلات قرض‌الحسنه بانک مهرایران، یاری‌دهنده کسب‌وکارهای خرد


 

پیش از توکلی نیز آیت‌الله مروی شروع زندگی زوج‌های جوان را در کنار بارگاه مطهر رضوی به فال نیک گرفته و بیان داشت: از امام رضا(ع) بخواهید اکنون که آغاز زندگی مشترک از خانه او شروع شده است، تا پایان نگاه پر از مهر خودش را به زندگی شما داشته باشد.

وی افزود: برای داشتن یک زندگی آرام باید در مقابل هم انعطاف داشته باشید و نشاط، گوارا بودن زندگی و معنویت را به عنوان اصل در زندگی خود همواره رعایت کنید.

بانک مهرایران زوجها1

آیت‌الله مروی راه نجات از مشکلات را توکل به ائمه معصومین (ع) دانست و گفت: از هر جایی که هستیم باید توسل و توجه خود را به اولیاء الهی و هادیان بشری و حجت‌های خداوند داشته باشیم تا راه سعادت و خوشبختی و عاقبت به خیری برای ما باز شود.

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی ضمن تبریک شروع زندگی زناشویی به زوج‌های جوان حاضر در مراسم، حمایت بانک مهر ایران از ازدواج‌های دانشجویی را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد کمک‌های این بانک بتواند بخشی از مشکلات زوج‌های جوان را در ابتدای زندگی رفع کند.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین بانک مهر ایران و ستاد ازدواج دانشجویی در طرح پرداخت تسهیلات کالاکارت به زوج‌های دانشجو، به امضای صبوری مدیر شعب بانک مهر ایران در استان خراسان رضوی و حجت‌الاسلام و المسلمین خادمی دبیر ستاد ازدواج دانشجویی کشور رسید.

 

 

منبع:روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied