شمانیوز
شما نیوز

طلا و سکه نزولی شد + جدول قیمت ها

قیمت طلا و سکه امروز ۲۵ تیرماه روند نزولی به خود گرفت. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار ۱۰.۵۹۸.۰۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

به گزارش شمانیوز،قیمت طلا و سکه امروز ۲۵ تیرماه روند نزولی به خود گرفت. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار ۱۰.۵۹۸.۰۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

 

اونس جهانی طلا در این هفته رو به افزایش گذاشته بود و در حالی که ابتدای هفته ۱۸۰۸ دلار بود تا پایان هفته تا ۱۸۳۲ دلار پیش رفت و افزایش ۲۴ دلاری را تجربه کرد؛ اما برخلاف افزایش قیمت اونس جهانی، نرخ ارز در داخل کاهشی بوده و به ازای هر دلار  حدود ۲۲۰ تومان ارزان‌تر شد.

وی افزود: از سوی دیگر بازار طی هفته‌ای که گذشت با کاهش تقاضا و رکودی همراه شد که سبب کاهش دادوستدها شد؛ بنابراین برخلاف افزایش قیمت جهانی طلا با کاهش نرخ ارز و کاهش تقاضا، قیمت سکه و طلا در داخل روند نزولی داشت. 

این مقام صنفی تاکید کرد: در مجموع می‌توان گفت که بازار این هفته تحت تاثیر مذاکرات وین بوده و اخبار منتشر شده مبنی براینکه تحریم‌های مالی برداشته شد و منابع مالی ایران آزاد می‌شود، تاثیر مستقیمی بر کاهش نرخ ارز گذاشت. از سوی دیگر همین کاهش نرخ ارز سبب شد که معاملات با احتیاط بسیار انجام شود و بسیاری منتظر بودند که در زمان کاهش بیشتر قیمت‌ها خرید خود را انجام دهند.  

سکه ۸۰ هزار تومان و طلا ۵۰۰۰ تومان ارزان شد

کشتی‌آرای در رابطه با آخرین قیمت‌ سکه و طلا در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، اظهار کرد: هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با حدود ۸۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در پایان هفته به ۱۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied