شمانیوز
شما نیوز

72 تن کالای قاچاق غیربهداشتی و غیراستاندارد در 3 استان امحاء شد

در راستای ارتقا سلامت جامعه و اجرای مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قریب به 72 تن انواع کالای غیربهداشتی و غیرقابل مصرف به ارزش 18.4 میلیارد ریال در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان امحاء شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در راستای ارتقا سلامت جامعه و اجرای مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قریب به 4 تن کالا شامل انواع لوازم آرایشی و بهداشتی فاقد استاندارد، البسه مستعمل خارجی، انواع دخانیات و خوراک دام و طیور با حضور مقامات ذیصلاح توسط مدیریت اموال تملیکی استان‌ کردستان امحا و از چرخه مصرف خارج شد. ارزش کارشناسی شده کالاهای امحایی حدود 8.2 میلیارد ریال بوده است.


همچنین طبق جدول زمانبندی امحاء اموال تملیکی فاقد مجوز مصرف در سراسر کشور، مدیریت اموال تملیکی استان آذربایجان غربی نیز همزمان با سایر استان‌ها 276 ردیف کالا شامل مواد خوراکی، البسه مستعمل خارجی و انواع دخانیات و سیگار را به حجم 8 تن و ارزش 5.7 میلیارد ریال منهدم کرد.


علاوه بر این دو استان، در استان خوزستان نیز 60 تن کالای قاچاق غیربهداشتی و غیراستاندارد با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیصلاح  منهدم شد که ارزش ریالی این کالاها 4.5 میلیارد ریال اعلام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied