شمانیوز
شما نیوز

کسب سود بیش از ۹۰۰ میلیارد تومانی در سه ماه نخست سال

پتروشیمی بوعلی سینا از سود آوری بیش از ۹۰۰ میلیارد تومانی در سه ماه نخست امسال خبر داد‌ که، فروش صادراتی و منابع متنوع و قیمت مناسب خوراک در این رشد تاثیر به سزایی داشتند.

به گزارش شمانیوز: محمد رحیمی پور، رئیس امور مالی پتروشیمی بوعلی سینا در خصوص افزایش سود این شرکت در سال ۱۴۰۰ گفت: شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سه ماه نخست ۱۴۰۰ سودی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان داشته که این سود چهار و نیم برابر مدت مشابه سال قبل بوده است

وی افزود: همچنین بیش از ۶۰ درصد سود بودجه ۱۴۰۰ را محقق کرده ایم، درآمدهای عملیاتی حاصل از فروش محصولات بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال است که بالغ بر ۳ برابر سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بوده است.

به گفته وی، سود هر سهم در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰، معادل ۲۶۲ تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵‌.۵ برابر شده است .

رحیمی پور در خصوص دلایل این رشد درآمد و سود آوری گفت: بازار های متنوع در فروش محصولات و افزایش نرخ فروش به همراه فروش صادراتی شرکت در افزایش درآمد و سودآوری موثر بودند.

وی افزود: فروش صادراتی و منابع متنوع و قیمت مناسب خوراک در این رشد بی تاثیر نبوده است. در سال گذشته بیشتر منابع خوراک شرکت از مناطق نفت خیز شرکت نفت و یا میعانات از پارس جنوبی و کنگان بودند.

رحیمی پور گفت: در سه ماهه نخست منابع جدیدی برای خوراک از شرکت‌های پتروشیمی اراک، ایلام ، امیرکبیر و بندر امام تهیه کرده ایم که در کاهش هزینه ها موثر خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied