شمانیوز
شما نیوز

یارانه یک میلیون تومانی پرداخت می‌شود؟

رئیسی برای کاهش هزینه خانواده‌ها وعده داده که کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. قرار است این یارانه از آذر امسال پرداخت شود.

به گزارش شمانیوز: رئیسی برای کاهش هزینه خانواده‌ها وعده داده که کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. قرار است این یارانه از آذر امسال پرداخت شود.ابراهیم رئیسی وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها وعده داده که کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

دولت سیزدهم مستقر شده و باید وعده‌هایی که داده را اجرایی کند. یکی از این وعده‌ها اعطای کارت اعتباری به پنج دهک اول جامعه است.

این یارانه برای خانواده پنج نفره سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم و پنجم ۱۵۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر است. طبق گفته رئیس‌جمهور دولت سیزدهم این یارانه از آذر امسال پرداخت می‌شود.

قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

اما مردم به پرداخت این یارانه امید ندارند، برخی نیز می‌گویند با پرداخت این یارانه قیمت‌ها نیز افزایش می‌یابد. آنها می‌گویند «یارانه نفری یک میلیون تومان هم شود نمی‌شود زندگی کرد.»

«البته به ما که قطعا تعلق نخواهد گرفت همانند یارانه معیشتی چون بنده مستاجرم اتومبیل ندارم بیمه ندارم و کارگر هستم دو فرزند دارم که یکی دانشجو ویکی دانش آموز است»

«یارانه بشه ده میلیون بعد با بیست میلیونم فقیر باشی و نتونی حتی شکمت سیر کنی چه فرقی داره اخه. یارانه نمیخوایم تورم کنترل کنید»

«یارانه نخواستیم فقط انتظار داریم وضع اقتصادی مملکت درست شه این همه به‌هم‌ریختگی سر و سامان بگیره»

«یارانه هم بشه نفری یک میلیون هم نمیشه زندگی کرد فقط میشه زنده موند»

«یارانه جدی به مبلغ ۱ میلیون تومان این کشور از سمتی هرچیزی را گرانتر از دیروز میکند و از سمتی مردم را با افزایش یارانه خوشحال میکند یارانه ۱ میلیون تومانی که شرط میبندم وارد یک فروشگاه زنجیره اییا حتی ارزانسرا شوید یک روغن و یک برنج و یک کیلو گوشت به زور شود ایا این است اقتصاد کشور»

پرداخت یارانه در اقتصاد با تورم ۴۰، ۵۰ درصدی نمی‌تواند به معیشت خانوار کمک نمی‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • محمودی

    با سلام به من که یارانه ای تعلق نمی گیرد ولی اگر یارانه نفری یک میلیون هم بدهند فقط اجناس گرانتر می شود راه حلش فقط وفقط ثابت نگهداشتن ومهار قیمتهاست