شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار امروز

پیش بینی مهم از قیمت دلار تا پایان ماه | قیمت دلار امروز 27 مرداد

در ادامه پیش بینی مهم از قیمت دلار تا پایان مرداد را مشاهده می کنید.

به گزارش شمانیوز، قیمت دلار امروز به مبلغ 26 هزار و 899 تومان رسید. قیمت دلار و یورو و پوند را در تاریخ چهارشنبه 27 مردادماه را در ادامه مشاهده می کنید. همچنین در زیر پیش بینی مهم از قیمت دلار تا پایان مرداد را مشاهده می کنید.

در صرافی های مجاز ارز آزاد امروز هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۶ هزار و ۸۹۹ تومان، هر اسکناس یورو به قیمت ۳۰ هزار و ۵۰۹ تومان و هر پوند انگلیس به مبلغ ۳۷ هزار و ۲۳۹ تومان خرید و فروش شد.(چهارشنبه بیست و هفتم مرداد هزار و چهارصد)

همچنین در صرافی های ارز آزاد امروز هر لیر ترکیه به مبلغ ۳ هزار و ۱۹۰ تومان، هر درهم امارات به مبلغ ۷ هزار و ۳۲۷ تومان، هر یوان چین به مبلغ ۴ هزار و ۱۶۵ تومان، هر دلار کانادا به قیمت ۲۱ هزار و ۴۲۰ تومان، هر ریال قطر به مبلغ ۷ هزار و ۵۱۵ تومان، هر دینار عراق به مبلغ ۲۰ تومان و هر دلار استرالیا به قیمت ۱۹ هزار و ۷۳۰ تومان خرید و فروش شد.(چهارشنبه بیست و هفت مرداد هزارو چهارصد)

 

قیمت دلار

 

پیش بینی قمیت دلار تا پایان مرداد ماه

در حالی‌که پیش‌بینی می‌شد بعد از صعود دلار به سطح ۲۶۷۵۰تومان فروشندگان وارد بازار شوند، اما روز گذشته با عبور دلار از مرز مقاومتی ۲۶۸۰۰تومان دوباره خرید‌ها اوج گرفت و با تشدید انتظارات تورمی دلار به یک قدمی کانال ۲۷هزار تومان رسید.

حالا با شروع تعطیلات سراسری و بسته بودن بازار نقدی ارز، حجم معاملات اندکی کاهش یافته و قیمت دلار که روز گذشته تا ۲۶۹۵۰تومان بالا رفته بود، در معاملات پشت‌خطی امروز به ۲۶۸۶۰تومان رسیده است.

این مرزشکنی دلار درحالی رخ داد که برخی منابع از افزایش عرضه در بازار متشکل خبر می‌دهند اما به گفته فعالان بازار، اولا حجم عرضه کمتر از میزان تقاضاست و ثانیا باتوجه به پایین بودن نرخ ارز عرضه شده نسبت به آزاد، احتمال افزایش تقاضا و رشد بیشتر قیمت دلار وجود دارد؛ ضمن اینکه برخی ادعا کرده‌اند که طی روز‌های آینده با افزایش تقاضا برای واردات واکسن و فشار این موضوع بر بازار، رشد قیمت دلار بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر باتوجه به اینکه کشور در حال حاضر با کسری بودجه شدید و کاهش درآمدهای ارزی به دلیل تشدید تحریم‌های نفتی رو‌به‌روست، به نظر نمی‌رسد بازارساز بتواند مثل قبل با افزایش عرضه روند صعودی دلار را مهار کند.

در این شرایط بدبینی نسبت به آینده برجام و احتمال به بن‌بست رسیدن مذاکرات بر بالا رفتن انتظارات تورمی دامن زده و باعث شده دلار پس از ۹ماه مجددا به قیمت ۲۶۹۰۰تومان صعود کند و حالا باید منتظر ماند و دید که بعد از اتمام تعطیلات، معامله‌گران چه مسیری پیش خواهند گرفت. 

یک راه حل اساسی برای کنترل چشم انداز نرخ ارز، کاهش تورم و انتظارات تورمی است که در صورت عملی شدن دستورات ضدتورمی رییس جمهوری در روز گذشته می توانیم نسبت به کنترل قیمت دلار در ماه‌های خوشبین باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied