شمانیوز
شما نیوز

بیوگرافی مهدی مهدوی کیا + تصاویر

مهدی مهدوی کیا متولد 2 مرداد 1356 در ری، بازیکن فوتبال بود.فارغ التحصیل دیپلمه رشته اقتصاد نظام قدیم است، اصالتا اراکی هستند.

به گزارش شمانیوز، مهدی مهدوی کیا متولد شهر ری می باشد ولی اصالتا اهل اراک روستای چشمه است. خانم سپیده مهدوی کیا همسر کاپیتان ارزنده و اسبق تیم ملی ایران است. مهدی مهدوی  کیا یک دختر با نام عسل دارد.

 

زندگینامه و عکس های مهدی مهدوی کیا

  •  نام:مهدی
  • نام خانوادگی:مهدوی کیا
  • تاریخ تولد:1356/5/5
  • محل تولد:شهرری
  • پست:هافبک
  • شماره پیراهن:2
  • نام مستعار:موشک ایرانی
 
--------------------------------
مهدی مهدوی کیا
عکس مهدی مهدوی کیا

زندگی شخصی مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا متولد شهر ری می باشد ولی اصالتا اهل اراک روستای چشمه است. خانم سپیده مهدوی کیا همسر کاپیتان ارزنده و اسبق تیم ملی ایران است. مهدی مهدوی  کیا یک دختر با نام عسل دارد.
مهدی مهدوی کیا در کنار علی دایی
علی دایی و مهدی مهدوی کیا اسطوره های فوتبال
وی از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوران نوجوانی از زمین های خاکی جذب باشگاه بانک ملی شد و با پشتکار به باشگاه پرسپولیس پیوست.
افتخارات و موفقیت های مهم ورزشی وی از سال 75 شروع شد، پس از محرومیت نعیم سعداوی وی در پیستون راست تیم ملی بازی کرد. مهدی با زدن 2 گل به چین شایستگی های خود را اثبات کرد.
مربی گری مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق پرسپولیس و مربی آلمانی

سابقه های باشگاهی مهدی مهدوی کیا 

وی در باشگاه های بانک ملی، پرسپولیس تهران، بوخوم، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت آلمان سابقه بازی دارد.
مهدی مهدوی کیا
محمد پنجعلی و مهدی مهدوی کیا در بازی پیشکسوتان
مهدوی کیا در سال 2113 از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن برتر فوتبال آسیا شناخته شد. هواداران هامبورگ به او لقب موشک ایرانی داده بودند.
 
وی از باتجربه های فوتبال و تیم ملی فوتبال ایران است و در سال 1387 از سوی علی دایی؛ سرمربی وقت تیم ملی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بست. او با حضور در دو جام جهانی 98 و 2116 خود را در سطح بین المللی مطرح کرد.
 
مهدوی کیا در سال 1998 به باشگاه بوخوم پیوست و در سال 1999 به هامبورگ رفت و تا سال 2117 در این تیم عضویت داشت که با تمام شدن قرارداد خود به تیم اینتراخت فرانکفورت پیوست. وی در مجموع 223 بازی در بوندس لیگا، 29 گل به ثمر رساند.
 
بیوگرافی مهدی مهدوی کیا
شادی بعد از گل مهدی مهدوی کیا در هامبورگ
 
وی پس از یک غیبت 9 ماهه در سال 1387 برای بازی با کره شمالی از سوی علی دایی به تیم ملی دعوت شد. این اولین مرتبه ای بود که مهدوی کیا برای تیمی که هدایت آن بر عهده علی دایی است به میدان می رفت.
وی تا سال 2111 با فرانکفورت قرار داشت. وی در سال 1388 بعد از 11 سال حضور در بوندس لیگا به ایران برگشت و به تیم استیل آذین پیوست. مهدوی کیا در یازدهمین دوره لیگ برتر با مسئولین باشگاه داماش گیلان برای همراهی این تیم  به توافق رسید و پیراهن این تیم را بر تن کرد.
 
وی پایان نیم فصل اول همان سال از این تیم جدا شد و بعد از 13 سال مجددا به تیم پرسپولیس پیوست و پس از عقد قرارداد با این تیم اعلام کرد پرسپولیس آخرین باشگاه دوران بازیگری وی است.
 
مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی کیا

خداحافظی مهدی مهدوی کیا از فوتبال

مهدی مهدوی کیا که اعلام کرده بود در پایان همین فصل از میادین خداحافظی خواهد کرد، اجرای تصمیمش را چند ماهی جلو انداخت. کاپیتان اول پرسپولیس خداحافظی خود را از میادین فوتبال اعلام کرد و در آخرین روزهای سال91 یکی از مهم ترین رویدادهای فوتبال را رقم زد. مهدوی کیا می گوید تا پایان فصل فقط در صورتی که پرسپولیس به فینال جام حذفی برود با چند دقیقه حضور در آن میدان برای همیشه با پیراهن پرسپولیس خداحافظی می کند.
کیا از ابتدای فصل روزهای متفاوتی را در پرسپولیس سپری کرد.
 
مهدی مهدوی کیا
مربی گری مهدی مهدوی کیا
 
 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • سعید

    هرچندچیزی مهمی نبودوزندگی شخصی خودشه وبه خودش ربط داره ولی خداییش آخرش نفهميديم چی به چی شدخخخخخخه