شمانیوز

ژاوی اسطوره بارسلونا می‌گوید مربی‌گری بارسا برایش مشکل نخواهد بود چرا که او مسی، سوارز و دیگر ستاره‌های بزرگ بلوگرانا را می‌شناسد و می‌تواند آنها را مدیریت کند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه: درحالیکه نتایج ضعیف بارسلونا در هفته‌های اخیر ارنستو والورده سرمربی این تیم را به شدت تحت فشار قرار داده و باعث شده اسامی مختلفی به عنوان جانشین‌های احتمالی او مطرح شوند، ژاوی، اسطوره بارسلونا و هافبک خلاق سابق این تیم که یکی از این گزینه‌ها است می‌گوید مربی‌گری در بارسا برایش دشوار نخواهد بود.

ژاوی 39ساله در حال حاضر هدایت تیم السد قطر را به عهده دارد. تیم او در این فصل لیگ قطر تا کنون هر سه بازی خود را پیروز شده و در این مسیر 13 گل به ثمر رسانده و از این گذشته در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد.

ژاوی در این باره گفت:" نمی‌دانم در نهایت رابطه‌ای با بارسا برقرار خواهد شد یا نه. تنها چیزی که در حال حاضر برایم مهم است این است که در قطر خوب کار کنم، قهرمانی بدست بیاورم و از اشتباهاتی که مرتکب می‌شوم برای آینده‌ام درس بگیرم".

مهندس بزرگ فوتبال اسپانیا و بارسلونا در ادامه گفت:" ولی مربی‌گری بارسا برای من مشکل نخواهد بود چون آنها هم‌تیمی‌های سابقم هستند. من می‌دانم مسی، لوئیس سوارز، بوسکتس، جوردی آلبا، پیکه یا سرخی روبرتو چه جور بازیکنانی هستند، چطور تمرین می‌کنند، ظرفیت‌شان برای رهبری چقدر است، ناراحت هستند، عصبانی هستند یا خوشحال. من به عنوان مربی اگر در تیمی باشم که سه چهار پنج یا حتی ده نفر از بازیکنانش را بشناسم برایم خیلی بهتر خواهد شد".

ژاوی در ادامه گفت:" مسی بازیکنی است که اگر قانعش کنید حتی می‌تواند یک مدافع درجه‌یک باشد. او سرعت بدنی و ذهن خارق‌العاده‌ای دارد. مسی هر چیزی که برای یک فوتبالیست لازم است را دارد. اگر مسی را قانع کنید که بدود فکر می‌کنید دیگران چه کار می‌کنند؟ آنها دو برابر مسی می‌دوند".

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied