شمانیوز
کد خبر : 916060

استقلال برای چندمین بازی متوالی با ترکیبی متفاوت باید به مصاف رقیب خود برود، اتفاقی که برای سرمربی ایتالیایی این تیم به سرگیجه‌ای بزرگ تبدیل شده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از "ورزش سه"، محرومیت و مصدومیت طی روزهای ابتدایی فصل امان استراماچونی و دستیارانش را بریده است. مرد ایتالیایی که در تمام این هفته‌ها از کمبود مهره‌های کلیدی در تیم گله‌مند بود و هر چه تلاش کرد باشگاه یکی دو مهره مدنظر او را به خدمت بگیرد، ره به جایی نبرد، حالا هر هفته با محرومیت و مصدومیت برخی دیگر از مهره‌هایش نیز روبرو می‌شود تا بدون این که به ترکیبی یک‌دست برسد مقابل رقبا صف‌آرایی کند.


استراماچونی در دربی شیخ دیاباته، فرشید باقری را به دلیل مصدومیت و فرشید اسماعیلی را به دلیل محرومیت از دست داد تا یک شکست دیگر در کارنامه‌اش به ثبت برسد. چه بسا اگر این غایبان در اردوی استقلال نبودند دست سرمربی ایتالیایی برای بازی با مهره‌ها در شطرنج تاکتیکی بازتر می‌ماند و او در اولین دربی خود روی نیمکت استقلال طعم باخت را نمی‌چشید. اما باخت در دربی نه تنها اوضاع را برای سرمربی بدتر کرد بلکه یک بار دیگر سرگیجه تکراری برای استراماچونی در پی داشت تا با تیمی ناقص‌تر راه نصف جهان را در پیش بگیرد.


استقلال روز پنجشنبه در حالی باید مقابل ذوب‌آهن در فولادشهر صف‌آرایی کند که یک بار دیگر تعدادی از مهره‌های کلیدی خود را در اختیار نخواهد داشت. شیخ دیاباته و باقری همچنان مصدوم و دور از تمرینات گروهی هستند. ضمن این که علی کریمی مرد ناکام دربی نیز به دلیل دریافت کارت قرمز یک جلسه از همراهی استقلال محروم است. همان اتفاقی که هر هفته برای استراماچونی و تیم نصف و نیمه‌ای که دارد تکرار می‌شود تا مرد ایتالیایی نتواند به ترکیبی یکدست در بازی‌ها برسد.


شاید تنها نقطه امیدواری برای استراماچونی بازگشت اسماعیلی بعد از یک جلسه محرومیت آن هم با انگیزه‌ای دو چندان باشد. شماره 8 که غیبتش در دربی 90 کاملا محسوس بود حالا انگیزه‌های زیادی دارد تا بتواند با نمایش درخشان خود روند ناکامی‌های استقلال را پاره کند درست مثل روزبه چشمی که با وجود عدم آمادگی جسمانی 100 درصدی احتمال اضافه شدنش به ترکیب 11 نفره وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ع

    دقت کنید لطف داوران اونا را در زمین خشن کرده است،
    در دربی دو اخراجی دیگر هم داشتند که داور نکرد،
    مشکل خود مربی و فرهنگ استقلاله،
    بدون داور هبچ اند.


روی خط رسانه