شمانیوز
کد خبر : 916105

تنها دقایقی از سوت پایان دربی ۸۹ در عصر روز دهم فروردین امسال می‌گذشت و‌ آبی‌ها هنوز از شوک باخت و خراب‌شدن پنالتی فرشید اسماعیلی بیرون نیامده‌بودند که فیلمی چند ثانیه‌ای در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد. در آن فیلم، سید مهدی رحمتی -کاپیتان وقت استقلال- با حالتی عجیب با یک لیدر باشگاه صحبت می‌کرد و روح خواهر مرحومش را قسم می‌خورد که ماجرا، آن‌چنان که برخی هواداران فکر می‌کنند نیست و او پنالتی‌زن تیم را عوض نکرده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از نود: تنها دقایقی از سوت پایان دربی ۸۹ در عصر روز دهم فروردین امسال می‌گذشت و‌ آبی‌ها هنوز از شوک باخت و خراب‌شدن پنالتی فرشید اسماعیلی بیرون نیامده‌بودند که فیلمی چند ثانیه‌ای در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد. در آن فیلم، سید مهدی رحمتی -کاپیتان وقت استقلال- با حالتی عجیب با یک لیدر باشگاه صحبت می‌کرد و روح خواهر مرحومش را قسم می‌خورد که ماجرا، آن‌چنان که برخی هواداران فکر می‌کنند نیست و او پنالتی‌زن تیم را عوض نکرده است. در واقع باید آن روز را، روز پایان سلطنت مهدی رحمتی در استقلال دانست. پایان دوره‌ی پر افتخاری که طی آن رکورد‌ های مختلفی را به نام استقلال کرد و نام خودش را به صدر قله‌ی دروازه بانی کشور رساند‌.

از فردای آن روز، هجمه‌ها علیه‌اش شروع و تبدیل شد به سیبل انتقادات. از خراب‌شدن پنالتی و سایر موقعیت‌های استقلال گرفته تا ضعیف بسته شدن تیم و سایر ایرادات مدیریتی! رحمتی اما در این بین، استراتژی سکوت را انتخاب کرد و همین عامل، دست منتقدانش را بیشتر باز گذاشت تا با ایجاد موج منفی علیه وی، شرایط را برای موج‌سواری هواداران عصبانی و ناراحت فراهم کنند و کار تا جایی پیش رفت که او به مقصر اول و آخر ناکامی آبی‌ها بدل شد. جالب آن‌که استقلال تا آن روز در ۲۳ بازی، تنها ۹ گل خورده بود و همین امر سبب شد تا باوجود خوردن ۴ گل در ۷ بازی آخر توسط سید حسین حسینی باز هم رکورد کمترین گل خورده در تمام ادوار لیگ برتر ( از نظر تعداد گل) به نام استقلال لیگ هجدهم ثبت شود. اما این‌ها هیچ کدام به چشم هواداران نمی‌آمد و موج ایجاد شده علیه رحمتی، به قدری قوی بود که در پایان فصل از استقلال جدا شد و چمدانش را به مقصد مشهد بست.

زمان زیادی نگذشت تا دست تقدیر دوباره همه را غافلگیر کند؛ در عصر آخرین روز تابستان امسال، دربی برگزار شد و به شکل جالبی، همان اتفاقات دربی قبلی تکرار شد! پنالتی‌ای که این‌بار توسط علی کریمی هدر رفت و حسینی‌ای که این روزها بدون ترس از داشتن رقیبی آماده به شماره یک استقلال تبدیل شده، درون دروازه ایستاد تا به اولین دروازه‌بان تاریخ دربی تبدیل شود که گل‌به‌خودی به نامش ثبت می‌شود! بدشانسی این بار گریبان حسینی را گرفت. این‌بار هم استقلال در بازی‌ای که به زعم برخی کارشناسان مستحق شکست نبود، یک بر صفر باخت ولی با این تفاوت که دیگر رحمتی‌ای در تیم نیست. او اکنون با ۲ کلین‌شیت از ۴ بازی به همراه تیمش -شهر خودرو- در صدر جدول ایستاده‌است.

مرور این ماجرا و تکرار طعنه‌آمیز اتفاقات دو دربی پیاپی، ناخودآگاه ذهن را به سمت کلمه‌ی «کارما» سوق می‌دهد... گرچه واضح است که هیچ انسانی در طول زندگی‌اش، بدون خطا نبوده و سید مهدی رحمتی هم از این قاعده مستثنی نیست و از طرف دیگر، وضعیت استقلال هم در ادامه‌ی فصل بهبود پیدا خواهد کرد و هنوز برای ناامید شدن از این تیم زود است، اما شاید اگر زمان به عقب بر‌میگشت، رفتار احساسی بسیاری از هواداران آبی در قبال رحمتی عوض می‌شد و ریشه‌ی مشکلات تیم را در جای دیگری به غیر از دستان او جست‌وجو می‌کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه