شمانیوز
کد خبر : 916121

لیونل مسی توانست توپ طلای فیفا را از آن خود کند تا نشان دهد اروپا حداقل یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان به او بدهکار است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر: لیونل مسی موفق شد جایزه توپ طلای فیفا را از آن خود کند تا دوباره از رقیب دیرینه‌اش رونالدو پیش بیفتد. اما بعد از رسیدن به این عنوان و جایزه اولین چیزی که به ذهن می‌رسد این است که فوتبال به ستاره آرژانتینی حداقل یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان بدهکار است.

در ۸ دوره اخیر بارسا تنها یک بار قهرمان این رقابت‌ها شده و یک بار در ۸ بار برای تیمی که بهترین بازیکن دنیا را دارد کافی نیست. این یعنی اروپا بدون شک یک قهرمانی به مسی بدهکار است. بازیکنی که ۴ بار توانسته این جام را بالای سر ببرد.

اولین بار که مسی با بارسا قهرمان اروپا شد سال ۲۰۰۶ بود که هدایت تیمشان را فرانک ریکارد به عهده داشت. البته که در آن قهرمانی مسی نقش چشم‌گیری نداشت و حتی در فینال مقابل آرسنال هم بازی نکرد. دومین و سومین قهرمانی در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ بود و چهارمین و آخرین آن در سال ۲۰۱۵ زمانی که مسی در کنار سوارس و نیمار مثلث هجومی ترسناک بارسا را می‌ساختند.

از آن زمان به بعد اما هیچ چیز به جز ناامیدی به مسی نرسیده است، مخصوصا که در دو سال اخیر این تیم شکست‌های عجیبی مقابل رم و لیورپول داشته است. در مقایسه با کریس رونالدو که از مادرید به یووه رفته اما اوضاع برای مسی اصلا خوب نبوده و رقیب پرتغالی‌اش به مراتب وضعیت بهتری داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه