شمانیوز
کد خبر : 916378

فدراسیون فوتبال چین اعلام کرد ژانگ لو، دروازه‌بان تیم ملی چین به دلیل رانندگی در حال مستی از تیم ملی این کشور اخراج شده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه: ژانگ لو، دروازه‌بان 32ساله چینی عضو باشگاه تیانجین تیانهای که در لیگ برتر چین حضور دارد، و دروازه‌بان تیم ملی این کشور چندی پیش به دلیل رانندگی در حال مستی در این کشور بازداشت شد. این خبر در رسانه‌های چینی بازتاب وسیعی داشت و در نهایت برای این دروازه‌بان 32ساله به بهای گرانی تمام شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های چینی، فدراسیون فوتبال چین با ورود به موضوع دستگیری ژانگ لو به دلیل رانندگی در حال مستی، هم او را از تیم ملی این کشور اخراج کرده و هم حضورش در ترکیب باشگاه تیانجین را به حالت تعلیق درآورده. در حکم فدراسیون فوتبال چین اعلام شده که این باشگاه در مدت تعلیق ژانگ لو نباید مبلغی به او پرداخت کند.

ژانگ لو به گزارش خبرگزاری چینی شینهوا روز چهارشنبه به دلیل رانندگی در حال مستی در این کشور از سوی پلیس بازداشت شده بود. پلیس شهر تیانجین موضوع دستگیری دروازه‌بان ملی‌پوش را رسانه‌ای کرد و پس از آن بود که سیل انتقادها از او آغاز شد و در نهایت به موضع‌گیری فدراسیون فوتبال این کشور انجامید.

فدراسیون فوتبال چین سابقه محکومیت‌های مشابه را هم دارد و در سال 2017 یکی دیگر از فوبتالیستهای این کشور را به جرمی مشابه تنبیه کرده بود. در آن زمان، ژانگ شیووی، هافبک باشگاه تیانجین کوانجیان به دلیل اینکه بعد از رانندگی در حال مستی اتوموبیل پورشه لوکس خود را به چند ماشین دیگر کوبیده بود از سوی فدراسیون فوتبال چین از حضور در رقابتهای فوتبال محروم شده بود.

بعد از آنکه پلیس تیانجین امروز صبح جزئیات پرونده ژانگ لو و علت دستگیری او را اعلام عمومی کرد، فدراسیون فوتبال این کشور بلافاصله اخراج او از تیم ملی را رسانه‌ای کرد. در بیانیه فدراسیون فوتبال چین آمده:" رفتار ژانگ با مجازات‌های بیشتری هم روبرو خواهد شد. ما منتظر انتشار گزارش نهادهای مربوطه درباره این حادثه هستیم تا درباره اقدامات آتی خود تصمیم‌گیری کنیم".

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه