شمانیوز
شما نیوز

گواردیولا و بازگشت به کابوس گودیسون پارک

دو تیم اورتون و منچستر سیتی در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که پپ گواردیولا و تیمش خاطره خوشی از حضور در گودیسون پارک ندارند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ورزش سه: اورتون در حالی روز یکشنبه در ورزشگاه گودیسون پارک پذیرای منچسترسیتی خواهد بود که این تیم این روزها شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند و تنها با هفت امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول قرار دارد.

پپ گواردیولا و منچسترسیتی حالا به جایی برگشتند که پیش از این خاطره خیلی خوبی را در آن تجربه نکردند. پیروزی چهار گله اورتون در سال 2017 یکی از این خاطرات تلخ گواردیولا و تیمش بوده است.

در حال حاضر اما بسیار بعید به نظر می‌‌رسد که اتفاق دو سال پیش برای گواردیولا و تیمش تکرار شود. گواردیولا که پیش از حضور در انگلیس با فوتبال شناور و جذابش شناخته می‌شد، حالا در لیگ برتر نیز همان عملکرد را ارائه داده است. به همین دلیل شاید بسیاری مخالفان این مربی اسپانیایی مشتاق دیدن شکست او هستند. اتفاقی که سال 2017 در ورزشگاه گودیسون پارک رخ داد و سیتزن‌ها در کمال ناباوری با چهارگل از اورتون شکست خوردند.

گواردیولا و سیتی سال جدید را بسیار نگران‌کننده آغاز کرده بودند. سیتی در آن مقطع با نتایج 3-1، 4-2 و 1-0 به ترتیب از تیم‌های چلسی، لستر و لیورپول شکست خورده بود تا گواردیولا با مفهوم مقطع زمستانی فشرده لیگ برتر آشنا شود. با وجود این عملکرد ضعیف تیم گواردیولا ادامه داشت.

اورتون قبل از بازی با سیتی موفق به کسب امتیاز مقابل تیم‌های لیورپول، آرسنال و منچستر یونایتد شد؛ تیمی که زیر نظر رونالد کومان با ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها تبدیل به یک تیم خوب و منسجم شده بود.

اورتون در آن بازی طوری بازی کرد که انگار هیچ‌چیز برای از دست دادن نداشت. راس بارکلی و تام دیویس در این بازی عملکردی فوق‌‌العاده داشتند و شب کابوس‌واری را برای کلودیو براوو، دروازه‌‌بان سیتی، رقم زدند. در این بازی سیتی 71 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت اما این اورتون بود که با چهار ضربه در چهارچوب توسط روملو لوکاکو، کوین میرالس، تام دیویس و آداما لوکمن به چهار گل رسید برای تا یک شکست تلخ برای سیتیزن‌ها رقم بخورد.

البته بعد از نمایش درخشان هفته گذشته مقابل واتفورد، بعید است سیتی این بار در گودیسون پارک غافلگیر شود اما گواردیولا و تیمش مطمئنا انتظار یک سه امتیاز ساده از این دیدار خارج از خانه را ندارند.

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied